Zvyšuje joga vaše spojenie s dieťatkom?

Zvyšuje joga vaše spojenie s dieťatkom?

Joga zahŕňa dýchacie praktiky, držanie tela, relaxáciu a meditáciu, prináša pocit spokojnosti a pohody. Tehotenstvo je doba veľkých zmien ako fyzických, tak psychických aj emocionálych. Môže priniesť výhody, na všetkých týchto úrovniach, ako pre matku, tak pre dieťa.

Viac kyslíka do tela
Niektorým z problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť počas tehotenstva, sa dá vďaka joge vyhnúť. Napríklad, zmierňuje bolesti chrbta, posilňuje svaly drieku, pomáha predchádzať kŕčovým žilám. Pozícia známa ako "asana" reguluje fungovanie žliaz a vnútorných orgánov, zlepšuje cirkuláciu krvi a lymfy a distribuuje kyslík do tkanív.

Telo je posilnené a pripravené pre tvrdú prácu, joga dodáva telu flexibilitu a pomáha matke nájsť najlepšiu pozíciu pri pôrode, napríklad v drepe alebo na kolenách.

Počas kontrakcií a pôrodu vie lepšie relaxovať, kontrolovať a používať dych. Meditácia prináša pokoj a vnútorný mier. Hovorí sa, že zvyšuje aj láskyplný vzťah medzi matkou a nenarodeným dieťaťom

Počkajte si na správny čas
Najlepšie je začať s jogou až po treťom mesiaci tehotenstva, pretože v počiatočných fázach je riziko potratu väčšie. Začnite s učiteľom! Existuje mnoho kurzov, kde sa dozviete viac o joge v tehotenstve. Mnohé pôrodné asistentky sú tiež učiteľkami jogy.

Zmeny hormónov v tehotenstve spôsobujú uvoľnenie svalov, najmä v panve. Venujte veľkú pozornosť tomu, ako sa cítite v každej pozícii, nepreťažujte sa, pretože by to mohlo viesť k tomu, že budete mať neskôr nestabilné kĺby. Cvičenie jogy počas tehotenstva zahŕňa preťahovanie a otvorenie panvového dna, čo môže pomôcť zabrániť častým gynekologickým problémom v neskoršom veku.

Zistite, aký typ jogy vyhovuje práve vám. Kliknite na článok TU.

Autor: Simona

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Tehotenstvo"

Poradňa

Neprehliadnite