Zmeňte stravu, zväčšíte si prsia

Zmeňte stravu, zväčšíte si prsia

Existujú dva hlavné faktory, ktoré ovplyvňujú rast prsníkov: výživa a genetika. Prsia nám začínajú rásť počas puberty v dôsledku zvýšenej produkcie ovariálnych estrogénov stimulovaných hypofýzou.

U chlapcov tiež často dochádza k zväčšeniu prsníkov počas ranných štádií ich puberty, ale ich prsia sa zvyčajne zmenšia po jednom alebo dvoch rokoch. Tak dlho, ako sa u ženy vylučuje estrogén, tak dlho si udrží aj veľkosť prsníkov. Prsia sa tiež môžu zvýšiť mierne užívaním hormonálnych tabletiek.

Kedy by mali začať dievčenské prsia rásť?
Je bežné, že prsia začnú rásť už v deviatich rokoch, a tiež je normálne, ak nerastú ešte ani v 14. rokoch. Všeobecne platí, že dievčatám rastú prsia v takmer rovnakom veku, ako to bolo u ich matky, alebo u sestry. Vzhľadom k tomu, že výživa, cvičenie a celkové zdravie ovplyvňujú hladinu hormónov, aj časovanie nárastu pŕs závisí do toho.

Aké veľké by mali byť?
Niektorí z nás sú vysokí, iní nízki. Podobne je to aj s prsiami dievčat. Avšak, mnoho dievčat je nešťastných, pretože si myslia, že ich prsia sú príliš malé alebo veľké. Postoje k veľkosti pŕs sú často ovplyvnené módou. Opakujeme, že na rast pŕs má vplyv aj strava. Ak zlepšíte nutričnú hodnotu potravín, zvýšite aj objem pŕs.

Pozor na hormóny
Užívanie antikoncepčných piluliek vo veľmi skorom veku nie je práve najideálnejšie zväčšovanie prsníkov u mladých dievčat. Na druhej strane ich to chráni minimálne pred tehotenstvom.

Niektoré ženy zvyknú hovoriť, že sa im prsia zväčšili, keď pribrali. Áno, dá sa to. Ide o rozdelenie tuku v tele. Môže sa stať, že sa vám v prsníkoch zhromaždí viac tuku, keď budete mať nadváhu.

Ale stojí vám to za to? Sú aj možnosti, že sa tuk do pŕs vôbec nedostane. Viete si potom predstaviť ten nepomer, veľké pozadie a malé popredie? Genetika funguje. Skúste sa teda pred touto tukovou terapiou pozrieť na svoju mamu či babku, ako majú rozložený tuk po tele oni.

Ďalším výživovým tipom je mäso. Existuje vraj šanca, že vám z červeného mäsa narastie objem. Ešte lepší je ale kozí syr a všetky produkty na mliečnej báze. Hovoríme o výžive, ktorá by nemala byť nijako kontaminovaná, jeme a pijeme ju skoro každý deň. Ak sme spomínali potraviny, ktoré nie sú vo vašom jedálníčku časté, vyskúšajte ich, či spôsobia nejakú zmenu na vašej hrudi.

Prečo mať dôvod tešiť sa aj z malých prsníkov? Kliknite si na článok TU

Autor: Emily

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite