Zlomená duša: Ako urýchliť citové liečenie?

Zlomená duša: Ako urýchliť citové liečenie?

Výsledkom ľudského uvažovania nie sú iba naše myšlienky, ale aj emócie. Niektoré z nich môžeme prechovávať ako v skladisku, plnom neprejaveného strachu a túžby. Keď ich v sebe neustále potláčame, môžu viesť k stresu a chorobám. Nepochopenie emócií sa však netýka len nás samých. Ľudia majú okolo seba málo porozumenia, nestarajú sa ani o pocity druhých.

Emočné problémy
Fyzické problémy a ich prejav zvykneme riešiť oveľa častejšie ako tie psychické a najmä emocionálne. A pritom vôbec netušíme, že každá duševná nepohoda sa na nás prejaví, skôr či neskôr aj fyzicky. Všetky choroby vznikajú v tele také, aké sú naše myšlienky.

V modernej západnej kultúre je rozum na prvom mieste, až potom si môžeme dovoliť vyjadriť emócií. Emócie sú však nedocenené a nazerá sa na ne stále s dešpektom. Už ako deti nás rodičia trestali za prejavenú zlosť, hnev, smútok aj strach. Musia z nás predsa vyrásť schopní ľudia podľa ideálneho obrazu spoločnosti. Dospelí ľudia, plní pokoja, pohody, rozumní a hlavne kontrolovateľní. Stručne povedané, bez emócií. My sme však tvorení hlavne emóciami.

Pozor na naše myšlienky
Vedeli ste, že mier a radosť sú vždy prítomné v našom živote, ale nemôžeme ich cítiť v okamihu, keď prežívame niečo veľmi bolestivé? Komplikujeme si tak liečenie emócií, hojenie úzkosti alebo depresie. Najrýchlejšia cesta ako pomôcť zahojiť vnútorný nepokoj je zmeniť tok myšlienok. Citové liečenie sa tak urýchli.

Sila bylín: Tieto vám vyliečia aj rakovinu

Vždy je dobré mať aspoň na začiatku pri sebe poradcu. Pokiaľ odmietate akúkoľvek pomoc od profíka, akými je psychiater alebo psychológ, s dôverou sa môžete pokojne obrátiť aj na ľudového liečiteľa alebo terapeuta, ktorý vás naučí upratať si svoje emócie. Pod jeho „ochranou a velením“ zistíte, že niektoré veci vo vás zbytočne vyvolávajú negatívne emócie, po ktorých sa cítite nepríjemne. Najlepší spôsob, ako sa s tým vysporiadať, je odovzdať negatívnu energiu von. Takýmto postupom ju môžeme aj lepšie spracovať.  

Emocionálne liečenie v praxi

Keď prídete na liečenie emócií za terapeutom, ten musí spoznať dôvod, kde sa vaša silná emócia naštartovala. Mnoho z nich pochádza z našej ďalekej minulosti a nemusia sa ani vzťahovať k vášmu súčasnému životu. Odpovede máte v hlave, či už ide o karmické dedičstvo alebo len potlačené zlé pocity, ktoré sa vo vás pred časom zakorenili. Liečiteľ je tu na to, aby vám pomohol opustiť negatívne emócie a pomohol vám s liečením seba samého. Ale ten prvý krok musíte spraviť vy.

Na liečenie emócií existuje celá škála alternatívnych prostriedkov, ktoré môžete použiť ako prvú, druhú aj poslednú pomoc. V centre terapie však vždy stojí vaša myšlienka. Musíte sa dostať k jadru toho, čo spôsobuje nerovnováhu a vyčistiť ho. Liečenie môže prebiehať prostredníctvom vibračných farieb, svetla, energie, ktorá pomáha odplavovať tieto uložené bunkové spomienky, znižuje stres a zvyšuje váš vnútorný jas.

Vhodná na liečenie emócií je aj meditačná hudba, ale aj kryštály a všetko z nich vyrobené. Veľmi pomáhajú aj harmonizéri, ktoré harmonizujú telo liečeného. Mnoho ľudí využíva formu liečenia farbami, na to sú mandaly. Je to terapeutický prostriedok na odbúranie stresu a odblokovanie. Dokážeme ňou napr. skoncentrovať problémové dieťa, dospelý človek s citovými problémami vie zase lepšie spracovať stres.“

(Ne)dokonalý život
Denne na nás pôsobia tisíce vzruchov, ktoré musí vedieť náš mozog spracovať. Mnohé z nich však posúva do emočného centra, kde môžu zablúdiť a my sa ocitáme v citovej pasci. Nedokonalé vzťahy, platonické lásky, nevera, sklamanie v rodine, nepriateľstvo medzi súrodencami alebo rodičmi. To všetko je veľká ťarcha na našu psychiku a ovplyvňuje naše mimovoľné konanie, hoci si to neuvedomujeme.

Nevyriešené vzťahy a pošramotené emócie nám menia naše prežívanie, oslabujú radosť zo života, spôsobujú telesné choroby. Životom však neprechádzame sami, sme neustále obklopení spoločnosťou iných. Vedieť si udržiavať dobré vzťahy je najväčšia skúška, pred ktorú nás život postavil.

Je dobré, aby sa vám veštci montovali do súkromia a do vzťahov?

Autor: bb
Foto: shutterstock

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Prírodná medicína"

Poradňa

Neprehliadnite