Žiletková gymnastika: Ako sa holiť tam, kde si to nevidíte?

Žiletková gymnastika: Ako sa holiť tam, kde si to nevidíte?

Viete sa správne oholiť? Triviálna otázka? Určite nie, ak si uvedomíte, že jeden nesprávny ťah vám môže narobiť poriadne problémy na najcitlivejšom mieste tela! Takže, ako zvládnuť holenie a nespôsobiť si poriadne problémy?

Ak vás holenie obťažuje, či vám nevyhovuje, vždy je možné upraviť ochlpenie nožnicami, veď nie všetko musí ísť preč úplne. Avšak partie, ktoré vidno spod plaviek či tango nohavičiek, je potrebné oholiť úplne.

Zatiaľ, čo holenie v oblasti lona je vcelku jednoduchá záležitosť, a s trochou trpezlivosti sa môžete na dlhšiu dobu zbaviť chĺpkov i s pomocou pinzety, holenie v oblasti vstupu do pošvy, na veľkých pyskoch a okolo konečníka je skutočne delikátnou záležitosťou.

Čo robiť, aby ste počas periódy nevykrvácali?

Pre mnohé dámy je komplikované už len tým, že túto oblasť si dobre nevidíme. Vyriešiť to môžete napríklad použitím zrkadielka. Ak nemáte v kúpeľni dostatok svetla či priestoru na túto „operáciu“, choďte do inej miestnosti, kde budete mať dostatok pohodlia.

Investujte čas i peniaze
S holením intímnych partií sa nevyplatí zahrávať. Investujte zopár euro do kvalitného gélu na holenie (nie, nepožičiavajte si ten od partnera, je určený na mužskú tvár a neraz má chladiaci účinok). Ku gélu bude treba pri každom holení novú ostrú jednorazovú žiletku a kvalitný prostriedok na ošetrenie oholenej pokožky.

Holiaca gymnastika

Najjednoduchším a aj najbezpečnejším spôsobom holenia je ten, pri ktorom pokožku jemne natiahnete, aby sa ochlpenie postavilo a tým sa dalo oholiť menším počtom ťahom. Tým znížite dráždenie pokožky i riziko vzniku poranení. Nezabúdajte, že konečník je veľmi citlivou oblasťou. Ak trpíte ochorením v tejto oblasti, mali by ste holenie (aspoň dočasne) prerušiť.

Dôvody škriabania "tam dolu", ktoré si možno neuvedomujete

Hlavne tzv. zlatá žila, ktorá spôsobuje vystúpenie časti sliznice z konečníka je veľmi citlivá na poranenie, rovnako opatrne však pristupujte aj k rozličným vyrážkam či potničkám v tejto oblasti tela, ich zranením si môžete privodiť niekoľko veľmi nepríjemných a bolestivých dní, kým sa zranenie zahojí.

Autor: Hana

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite