Ženy, manželky, matky detí: Všetky sú neverné!

Ženy, manželky, matky detí: Všetky sú neverné!

Hovorí sa, že je príjemné mať za milenku vydatú ženu, pretože večer musí ísť domov... A tiež, že muži podvádzajú viac ako ženy. Ale robia to aj ženy, manželky, matky detí. Prečo? Aký majú ženy dôvod podvádzať a ohrozovať tým celú rodinu – teda to, čo je pre ne najdôležitejšie?

Hovorí sa aj to, že pre manželstvo je horšie, keď si žena nájde milenca, ako keď si muž nájde milenku. Pretože žena sa do milenca zamiluje. A to nie je jednoduché, ak je vydatá.

Psychológovia tvrdia, že vydaté ženy, ktoré majú milenca, ťahajú povraz za kratší koniec. Výčitky svedomia, udržať mimomanželský pomer v tajnosti, skĺbiť schôdzky s milencom so starostlivosťou o deti, riziko otehotnenia – to všetko im ešte viac sťažuje už dosť komplikovanú situáciu.

Najčastejšie dôvody na neveru
Od tých mužských sa zase až tak nelíšia. Túžba po zmene, vidina dobrodružstva, vzrušenia a skvelého sexu. Po rokoch v manželstve sa stáva, že v posteli to už až tak neklape a aj žena hľadá inde to, čo nenachádza doma.

Alebo neskôr, keď deti odrastú, zistí, že si s manželom už nemajú čo povedať, že deti boli to jediné, čo ich spájalo a z manželstva uniká (aspoň na pár chvíľ).

Nakoniec zostávajú...  
Podľa štatistík ženy podávajú žiadosť o rozvod častejšie ako muži, pričom jedným z hlavných dôvodov je nevera. Avšak v týchto prípadoch ide väčšinou o neveru ich partnera. Ženy sa zriedkakedy rozvádzajú kvôli milencovi. Radšej budú trpieť a zostanú v nefunkčnom manželstve, ako by mali opustiť rodinu a deťom tým spôsobiť traumu. A už vôbec nechcú riskovať možnosť, že by po rozvode mohli prísť o deti. Žien, ktoré sú schopné svoje deti opustiť, ponechať manželovi a odísť v ústrety novému životu za svojím milencom, nie je až tak veľa.

Autor: Simona

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite