Ženy cestou k úspechu: Pozývame vás na unikátny ženský seminár

Ženy cestou k úspechu: Pozývame vás na unikátny ženský seminár

Sú mladé, plné elánu a darí sa im. Nazreli sme do súkromia niekoľkých slovenských podnikateliek, ktoré sa nebáli riskovať. Uspeli v krutom svete biznisu?

LEKÁRKA IVANA JUNGOVÁ (39) z Bratislavy sa na nudu naozaj nemôže sťažovať. Venuje sa tradičnej čínskej aprírodnej medicíne, radí voblasti zdravého životného štýlu a píše knihy pre deti. J e matkou štyroch detí. Ešte počas materskej dovolenky začala prispievať článkami s lekárskou tematikou do časopisu, ktorý sa zaoberá rodičovstvom. Práve tu sa prvýkrát zoznámila s tradičnou čínskou a prírodnou medicínou, ktorej sa venuje dodnes.

DAR pomáhať

„Čínska medicína má veľmi prepracovaný diagnostický systém, vďaka čomu terapeut získava iný uhol pohľadu na ochorenie a dostáva sa k jeho príčine,“ hovorí Ivana. Lekárka spomína na pani Luciu, ktorej sa po pol roku liečby obnovil menštruačný cyklus, alebo na Alenu, ktorej sa, naopak, podarilo zastaviť silné krvácanie trvajúce sedem dní a opakujúce sa každých štrnásť.

Takisto na mamičky „prenášačky“, ktorým vyvolala pôrod pôsobením na vhodné akupunktúrne body. Od pacienta sa však vy- žaduje ochota zmeniť doterajší život, lebo súčasťou liečby je naprí- klad strava a jej úprava. Ak človek vydrží, práca na sebe prináša ovocie, ako to bolo aj u Mareka, ktorému po roku liečby vymizlo hnisavé akné, s ktorým bojoval dlhých osemnásť rokov.

ČAS priorít
Skĺbiť všetko tak, aby nebol nikto a nič ukrá- tené, to sa nedá. Preto každá pracujúca matka musí voliť medzi rôznymi kompromismi. Chvíľu sa venuje viac jednej činnosti, aby druhú odsunula na vedľajšiu koľaj. V Ivaninom živote sú na prvom mieste deti. „Poobedia som vyčlenila rodine. Je to taká ,práca na doma‘,“ smeje sa. „Deti ma potrebujú, kým sa neosamostatnia.“ A ako všetko stíha?

„Sú obdobia, keď mám viac pacientov a menej tvorím, a naopak. Ak treba nejakú vec nárazovo dokončiť, uberiem si zo spánku, no po prehrmení nároč- nejších dní si doprajem výdatný odpočinok. Kým sú deti v škole, nenaplá- nujem si žiadnu prácu,“ hovorí mladá lekárka, ktorá úspech v podnikaní nevníma podľa výšky zárobku, ale podľa toho, že robí to, čo ju teší. Aj keď riskuje, že môže mať hlboko do peňaženky.

ZOSTAŇTE človekom
A čo odkazuje začínajúcim podnikateľkám? „Keď sa rozhodnete postaviť na vlastné nohy, nesmiete mať strach,“ radí Ivana. „Sústreďte sa na jednotlivé kroky a nemajte priveľké, ani primalé očakávania. Využite príležitosti, ktoré sa núkajú, pracujte na sebe, na komuniká- cii s ľuďmi a napriek nástrahám zostaňte človekom...“

Prihláste sa na TREND seminár pre ženy
Máte pocit, že vo vašej kariére dozrel čas na zmenu? Ste po materskej dovolenke a rozmýšľate, čo teraz? Chcete začať podnikať a spojiť svoj talent so slušným živobytím? Odpovede na tieto otázky vám poskytne inšpiratívny Seminár pre ženy, ktorý sme pripravili v spolupráci so združením E-ženy. Na stretnutie s vami sa tešia skúsené podnikateľky a konzultantky, ktoré sa pred časom ocitli v podobnej situácii a dnes vám ochotne poradia, ako začať.

Už 22. júna 2017 sa môžete dozvedieť recept na sebestačnosť od úspešných žien.

Viac informácií o konferencii a prihlášku nájdete na TOMTO linku

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa

Neprehliadnite