Zdravé desiaty do kancelárskeho šuplíka

Zdravé desiaty do kancelárskeho šuplíka

Do šuplíku nepatria iba kancelárske potreby. Dajú sa tam udržiavať aj zásoby zdravej desiaty, ktoré zabránia možnosti, aby ste vyhľadávali menej prospešné alternatívy vašich maškŕt. Tu sú niektoré nápady, ako sa predzásobiť a mať po ruke zdravú desiatu do každého počasia a pre každú náladu v práci.

Slané chute
Ak nemôžete prestať myslieť na zemiakové lupienky, radšej si kúpte vrecúška popcornu, ktoré môžete dať do mikrovlnnej rúry a za okamih máte veľa jedla, ktoré nemá až toľko nezdravých kalórií.

Bodavá bolesť z hladu
Niekedy to proste nejde a hoci sa snažíte ignorovať váš žalúdok, stále bručí. Ak potrebujete zahnať hlad a nechcete pribrať zo sladkostí, dajte si niečo plné bielkovín. Nech sú to oriešky alebo len tvaroh. Je to zdravá možnosť, po ktorej sa môžete za nejaký čas plnohodnotne najesť obeda alebo olovrantu.

Ako sa ráno zobudiť štíhlejšia?

Niečo sladké
Vieme, že je ťažké nebyť obklopení kancelárskym pokušením v lesklom sáčku. Pokiaľ si nemôžete odoprieť napríklad čokoládu, zvoľte radšej tmavú a rozbite ju na najmenšie kúsky, ktoré si budete užívať po celý týždeň. Vo vašom šuplíku by tiež nemalo chýbať vaše obľúbené sušené ovocie.

Kola alebo čaj
Zelený čaj je skvelý na popoludnie, ak chcete do tela dostať energiu bez toho, aby ste obsiahli príliš veľa kofeínu. A pretože pitie zeleného čaju denne môže pomôcť detoxikovať telo, urýchli aj váš metabolizmus, a zabojuje s chorobami.

Neočakávajte, že sa dobre najete v kancelárii, ak tam nie sú k dispozícii zdravé možností. Ak máte minichladničku alebo chladiaci box, naložte ho balenou vodou, čerstvým zeleninovým občerstvením bez tuku či pridaného cukru. Nemusíte zháňať varenú potravu, keď pocítite hlad. Nech je to čokoľvek, ušetrí vás od urobenia zlých rozhodnutí z výživového hľadiska.

Autor: Ellie

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa

Neprehliadnite