Z mäsa budete zdravší než z rastlín!

Z mäsa budete zdravší než z rastlín!

Proteín je živina, ktorá je nevyhnutná pre život. Živočíšne proteíny ako je mäso, ryby, mlieko a vajcia, dodávajú telu esenciálne aminokyseliny, ktoré sú nutné pre život, ale nie sú produkované v ľudskom tele.

Rastlinné proteíny ako orechy a fazuľa sú považované za "neúplné" proteíny, pretože im chýba jedna alebo viaceré z esenciálnych aminokyselín. Vegáni musia kombinovať potraviny, starostlivo zabezpečiť, aby mali dostatok všetkých aminokyselín v správnom pomere - napríklad ryžu a fazuľu konzumovať dohromady. Jesť kvalitné mäso je zdravé a plní v tele všetky bielkovinové požiadavky.

Aminokyselina L-arginín
Mäso obsahuje aminokyselinu L-arginín, ktorá drží na uzde chuť do jedla a znižuje množstvo telesného tuku. Okrem toho leucín, ďalšia esenciálna aminokyselina v mäse, pomáha produkovať rastový hormón a reguluje hladinu cukru v krvi.

Omega-3
Mäso takých voľne žijúcich lososov a zvierat s voľným výbehom dosahuje pozitívne dávky omega-3 mastných kyselín, ktoré neboli nájdené v žiadnom inom zdroji potravy. Zvieratá, ktoré sa pasú a kŕmia trávou vo voľnom výbehu dostávajú do seba viac vitamínov a minerálov. Ich tuk je bez chyby, znižuje riziko rakoviny, obezity, cukrovky a mnoho porúch imunity u človeka.

Vyhnite sa bravčovému
Odporúčame však vyhnúť sa bravčovému mäsu, pretože ošípané sú mrchožrúti. Vstrebávajú do tela zo zeme aj vírusy, parazity a infekcie. Dokonca ani vysoké teploty varenia nezabijú všetky potenciálne nebezpečenstvá pre zdravie v bravčovom mäse. Príležitostný kus bravčového pravdepodobne nie je škodlivý, ale všeobecne, je potrebné sa mu vyhnúť.

Pozrite sa na zdravšie alternatívy
Vyhnite sa všetkým baleným údeninám, ktoré v sebe majú nadbytok soli a cukru, konzervačných látok a dusičnanov.  Trhy dnes už reagujú na dopyt zákazníkov po zdravších alternatívach a poskytujú mäso bez hormónov!

Autor: Denisa

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa

Neprehliadnite