Vzhľad a veľkosť vagíny dedíme!

Vzhľad a veľkosť vagíny dedíme!

My ženy sme stále s niečím nespokojné. Najčastejším objektom našej nespokojnosti je vlastné telo. Nie, žeby každá z nás preto trpela komplexmi či rozmarmi, ale nielen my samotné, ale aj spoločenský tlak nás núti neustále sa porovnávať s trendmi.

Bohužiaľ prišli na rad aj najintímnejšie časti nášho tela. Možno aj vy ste jednou z tých, ktorá si myslí, že so vzhľadom jej vagíny niečo nie je v poriadku, láme si nad tým hlavu a tieto skľučujúce pocity prenáša do svojho sexuálneho života.

Možno sa vám vzhľad malých a veľkých pyskov zdá nezvyčajný alebo vám malé nad veľkými prečnievajú. Malé stydké pysky – kožné riasy s nervovými zakončeniami, chránia vstup do pošvy a z druhej strany ústia do klitorisu. Lemujú ich veľké stydké pysky. Niekedy - často sú malé väčšie než veľké.

Vzhľad tam dole určuje genetika
Vedzte, že veľkosť, vzhľad a proporcie vagíny každej ženy sú o niečo iné. Na vizuál vonkajších pohlavných orgánov ženy v určitej, nie však v prevažnej miere, vplýva vek a hmotnosť, no najmä genetika. S najväčšou pravdepodobnosťou budete mať vagínu podobnú vagíne svojej matky.

Z neznalých úst sa zvyknú šíriť fámy, že vnútorné pysky vám „natiahne“ prehnaná masturbácia, ale gynekológia to celkom vylučujú. Vzhľad vašej vagíny je totiž daný ešte pred vašim narodením a jej proporcie teda ovplyvniť nemôžete. Ak vám väčšie malé pysky spôsobujú reálne zdravotné ťažkosti alebo psychický blok, ktorý vám bráni oddávať sa uvoľnenému a otvorenému sexuálnemu životu, máte problém.

Môže ho vyriešiť labioplastika, teda chirurgická korekcia pyskov. Vykonáva sa pri celkovej anestézii a spadá pod jednodňovú chirurgiu. Vagíne je ponechaná citlivosť a vzrušivosť, po zákroku však zväčša vyzerá unitárne (ako vagína tisícok ďalších žien).

Niektoré ženy sa v dôsledku prečnievajúcich pyskov sťažujú na bolesti pri bicyklovaní, iných športoch, hygiene, nosení vložiek, nepríjemnostiach s tesnými nohavicami či tesnou spodnou bielizňou. To všetko sa však dá ovplyvniť a len vy viete, nakoľko vás táto vec skutočne obmedzuje a nakoľko vám vadí len pro forma.

Hlavná je psychika
U niektorých žien je problém skôr estetický a to len z ich pohľadu. Mužom je totiž väčšinou veľkosť pyskov úplne ukradnutá a ak ich žena priťahuje, tak ich priťahuje ako celok a jej vagína, akéhokoľvek tvaru, tiež. Labioplastiku z psychických dôvodov volia ženy, ktoré nenájdu dosť osobnostnej sily sa so svojou vizážou vyrovnať a chcú si v kritickom hodnotení samej seba trošku pomôcť.

Aj tu však platí staré zlaté pravidlo, že ak si chceme estetickou operáciou umelo zdvihnúť nízke sebavedomie a koordináciu s vlastným telom, nepodarí sa nám to a budeme podobne skľúčené ako pred operáciou alebo sa zameriame na iný objekt svojich telesných nedostatkov.

Autor: Mirka

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite