Vytvorte deťom inšpiratívne prostredie!

Vytvorte deťom inšpiratívne prostredie!
Šťastný a zdravý vývin detí je pre mamičky prioritou. Už s bábätkom v brušku začínajú študovať prvé hračky, plánovať ako budú rozvíjať šikovnosť, ako zariadia detskú izbičku, aby sa tam dieťa dobre cítilo. Aké sú hlavné elementy, ktoré podnietia v malom človiečikovi zvedavosť a veselou formou rozšíria jeho obzory?

FARBY, TVARY a ZVUKY
Už malé bábätká strávia niekoľko hodín denne pozorovaním svojho okolia.  Ak im ponúknete zaujímavé podnety ako obrazy, či aj bežné aktivity v rodine, budú sa pozerať a počúvať so záujmom. Ak sa práve rozhodujete, aké farby zvoliť do izby, lepšie fungujú farebné pastelové tóny, ktoré dieťa upokoja, než žiarivý mix farieb.

SPOLOČENSKÉ PROSTREDIE
Či už máte doma jedináčika, alebo veselú kôpku drobcov, spoločnosť iných detí ich isto posunie a naučia sa fungovať s rovesníkmi. Skvelou voľbou sú materské centrá, kde sa bude dieťa hrať s istotou, že mama je nablízku. Zaujmú ho nové hračky, lákavé šmykľavky, trampolíny a aktivity, ktoré doma nemá. Bonus pre mamičku je ponuka aktivít v centre či kontakt s ostatnými spolubojovníčkami.

HRAČKY
Nakúpili a podostávali ste celú kopu hračiek, ale malý výskumník aj tak ide najviac po kuchynskom náčiní v zásuvke? Deti sú prirodzene zvedavé,  tak im vyčleňte pomôcky, ktoré sú bezpečné do nižšie položených miest. Dobrým trikom je aj schovávanie a obmieňanie hračiek, alebo návšteva spomínaného materského centra. Predsa len obrie kocky a preliezky sa do každého bytu nezmestia :).

Chcete svojmu dieťatku zabezpečiť prostredie plné inšpirácie? Pridajte sa a pomôžte svojmu materskému centru získať nové vybavenie. Spoločnosť Procter & Gamble v spolupráci so sieťou predajní dm drogerie markt štartuje už šiesty ročník pro­jektu „Každým nákupom pomáhate“, ktorý potrvá do 31. marca 2017. Podporiť materské centrá môžete jednoduchým hlasovaním na stránke www.pomahamemc.sk.

Ako sa zapojiť?
Stačí, ak v predajniach dm zakúpite ľubovoľný výrobok značiek Pampers, Ariel, Lenor, Jar a Always a s pokladničným blokom zahlasujete za svoje materské centrum na www.pomahamemc.sk. 10 materských centier s najviac hlasmi získa po 1 000 eur na vytvorenie inšpiratívneho prostredia pre šťastný a zdravý vývin detí. Ostatné centrá s minimálne 10 hlasmi získajú balíček čistiacich prostriedkov. Pre hlasujúcich je tu možnosť vyhrať každý týždeň 5 balíčkov s kozmetickými výrobkami.

Do programu sú zapojené všetky materské centrá v SR registrované v Únii materských centier. Hlasovať môžete až do 31.3.2017 na www.pomahamemc.sk, kde nájdete podrobné informácie o projekte a tiež úplné znenie pravidiel súťaže.
Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Bábätká"

Poradňa

Neprehliadnite