Vylieči svadba chorobnú žiarlivosť?

Vylieči svadba chorobnú žiarlivosť?

Žiarlivosť v manželstve je deštruktívna, skutočný zabijak vzťahu. Jeden z najväčších spoločných problémov, ktoré treba riešiť. Ak necháte pocity žiarlivosti rozvíjať a stupňovať v mysli, vyvinie sa do ukončenia vzťahu, do dlhodobej krvavej pomsty, v extrémnych prípadoch vedie až ku vražde.

Sebavedomie
Ako veľmi chceme popierať pravdu, je to tak, že väčšina ľudí bojuje s emóciami, so žiarlivosťou v rodine, v práci, vo vzťahu. Ľudia môžu vstúpiť do manželstva aj s touto „nedôverou“, bez sebavedomia a čakajú, čo sa stane. Či sa niečo radikálne zmení.

Manželská žiarlivosť sa vyvíja z mnohých situáciách a bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte povedať si, že nie je dôvod na obavy. Vaša myseľ jednoducho nebude počúvať  vaše racionálne príkazy.

On je už raz taký!
Niektorí ľudia sú od prírody spoločenskejší, radi flirtujú. Priťahujú opačné pohlavie ako magnet. Polovičky ich potom nemôžu ani na okamih spustiť z očí. Partner, ktorý takto flirtuje často nemá predstavu, aký dopad má jeho aktivita na vzťah. Neverí tomu, čo robí, nemyslí si, že robí niečo zlé. Vníma svoju činnosť len ako priateľskú.

Príliš veľa času stráveného v práci môže nechať partnera v neistote. Čím viac času trávite v robote, tým menej ste doma. Ľudia, ktorí sa zamerali na kariéru a majú polovičku, ktorej to nič nehovorí, nikdy nepochopia príčinu žiarlivosti.

Miluje prácu, alebo kolegyňu?
Veď oni do práce chodia radi, nie je to pre nich trest, odkiaľ by mali okamžite po 8. hodinách zutekať. Žiarlivosť sama o sebe nie je zlá vec, je to dôkaz, že vám na druhom človeku naozaj záleží. Hlavnú vec, ktorú musíme mať na pamäti, je nenechať žiarlivosť zožierať vás, vzbudzovať hnev až deštruktívne pocity.

Ak trpíte pocitmi žiarlivosti, nepomôže vám ani zmena stavu z voľného na manželský. Štatistiky nič také nepotvrdzujú. Skôr naopak. Pokiaľ je chyba na vašej strane, učenie k poznaniu pravdy, je prvým krokom k riadeniu nových emocionálnych myšlienok. To vám umožní diskutovať o svojich obavách s partnerom, vysvetliť, ako sa cítite a snažiť sa si pomôcť, čo vám umožní prekonať svoje žiarlivé emócie, posilniť svoj vzťah a vybudovať pevný základ pre budúcnosť.

Komunikácia je základom k úspechu vo vzťahu. Ak sa naučíte komunikovať, potom môžete vyjadriť svoje emócie nekonfrontačne, s porozumením a v priateľskej atmosfére. Jedným z najčastejších problémov po svadbe je, že ten druhý akosi automaticky očakáva, že partner by mal už vždy vedieť, čo chceme a ako sa cítime. Ale ani s prsteňom na našom prste nie sme vždy otvorená kniha. Hlavne, my ženy. Ak teda neoznámite svoje pocity, váš partner nevie, čo urobiť, aké máte očakávania.

Autor: Elie

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite