Vlašské orechy sú nielen chutné, ale aj zdravé

Vlašské orechy sú nielen chutné, ale aj zdravé

Milujete orechy? Sú vynikajúce nielen do koláčov, ale aj ako doplnok výživy, ktorý je pre vaše zdravie neoceniteľný. Nasypte si preto do misky namiesto chipsov vlašské orechy a každý večer si na nich pochutnajte.

Zdravé oriešky
Vlašské orechy by sme podľa odborníkov na výživu mali konzumovať pravidelne, podľa možnosti po celý rok. Vďaka nim sa totiž naše telo dokáže vyrovnať s negatívnymi účinkami tukov, ktoré denne konzumujeme. Orechy sú zdrojom kyseliny alfa lipovej, ktorá je dôležitým antioxidantom.

Španielski vedci dokonca prišli s odporúčaním, aby sme denne konzumovali 30 g orechov, napomôže nám to udržať pružné tepny. Výskumy ukazujú, že konzumácia orechov je dokonca efektívnejšia pri znižovaní hladiny cholesterolu než olivový olej.

Prečo ich konzumovať?
Obsahujú minerálne látky, zdravé tuky a vitamíny, najmä B6, dôležitý pre imunitný systém a látkovú výmenu.  Zároveň odstraňujú nervové vyčerpanie, podráždenosť, depresiu a stres. Významne pomáhajú aj pri liečbe sexuálnych problémov a neplodnosti. Vďaka nízkemu obsahu uhľohydrátov sú výbornou potravou pre diabetikov.

Konzumovať ich môžete priamo, alebo z nich vytvoriť chutný koláč. Ak hľadáte inšpiráciu, pozrite sa do nášho receptára.

O všestrannosti použitia orechov vás azda presvedčí aj jeden recept, vďaka ktorému dodáte tmavým vlasom neobvyklý lesk. Rozdrvte škrupiny z 15 orechov na prášok a vymiešajte s panenským olivovým olej a kvapkou vody. Dôkladne naneste na vlasy a spravte si zábal. Po pol hodinke vlasy umyte, budú neuveriteľne žiariť.

Autor: Sofia

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa

Neprehliadnite