Vieme, koľko sexu je v manželstve tak akurát (aby bol pokoj)

Vieme, koľko sexu je v manželstve tak akurát (aby bol pokoj)

O manželskom sexu sa často hovorí nie v nieveľmi pozitívnom duchu. Veľakrát môžeme počuť mužov, ako sa sťažujú nanedostatok sexu, nezáujem manželiek o sex alebo vôbec žiadny sex. No nerazsú to zasa ženy, ktorým chýba sexuálny záujem zo strany muža. Zdá sa, že veľamanželstiev trpí sexuálnym hladom, teda že v nich je málo sexu. Lenže,koľko sexu je vlastne tak akurát, keď ide o manželstvo?

Nedá sa merať
Neexistuje žiadna stupnica ani pravidlo, ktoré bydokázalo zmerať primerané množstvo sexu v manželstve. Sú páry, ktoré saspolu milujú každý deň a sú také, ktoré majú sex raz či dvakrát za mesiac,niekedy aj menej. Podľa odborníkov sa naozaj nedá stanoviť nejaká„normálna“ frekvencia manželského sexu. Je to nemožné už len preto, že každémanželstvo je celkom iné a tvoria ho vždy dvaja odlišní ľudias odlišnou potrebou sexu.

Čo je normálne?
Keďže nemožno hovoriť o žiadnej normea o tom, čo je normálne a čo je už príliš veľa alebo príliš málosexu, za normálnu možno pokojne považovať frekvenciu milovania, aká vyhovujeobom partnerom. Ak sú manželia spokojní so sexom raz za mesiac a ichmanželstvo nemá vážnejšie chyby, nemá zmysel znepokojovať sa, či to je„normálne“. Na druhej strane, ak manželom chutí sex aj každý deň, načo riešiť,či to nie je „prehnané“?

Pokiaľ sú manželia s ich milostným životomspokojní, netreba sa zaoberať zbytočnými úvahami o tom, či je ichfrekvencia „normálna“. Normálne (pre každý pár) je to, čo vyhovuje tomutodanému páru. Takisto v niektorých fázach manželstva môže byť sexuviac, inokedy sa frekvencia na nejaké obdobie zníži. To všetko je prirodzené.

Prečo by ste svojho manžela nemali príliš obskakovať?

Kvalita verzuskvantita
Niekedy sa až príliš zaoberáme tým, čo do nás tlačiaromantické knižky, filmy, seriály či ženské časopisy alebo reči okolia.V mnohých prípadoch ani tak nejde o kvantitu sexu, ale o jehokvalitu. Aký má význam, ak sa párik miluje denne, no žena to napríkladrobí len z pocitu strachu, aby si drahý nenašiel náhradu? Takýto sexnebude manželstvu prospievať, aspoň nie z dlhodobého hľadiska. Dôležitá je totiž neraz viac kvalita ako kvantita. Sex,aj keď by bol len párkrát v mesiaci, ale „se vším všudy“, teda že si hoobaja vychutnajú naplno, je určite lepší ako „prázdne“ sexovanie do nemoty,ktoré minimálne jedného z partnerov nebaví alebo vyčerpáva.

Keď sa vaše túžbypríliš rozchádzajú
Častým problémom v manželstve býva, že muža žena majú inak silnú sexuálnu túžbu, jednoducho povedané, jeden to chceviac a druhému stačí oveľa menej. Ako v tomto smere nájsť nejakévýchodisko, aby to nemalo negatívny vplyv na manželstvo? Iste netreba tútonerovnováhu brať na ľahkú váhu a manželia by sa mali o svojichpocitoch rozprávať.

Niekedy je to o odlišnom životnom štýle, napríkladu žien dochádza k zníženej túžbe počas tehotenstva alebo po narodenídieťaťa, u mužov zasa neraz túžbu znižuje priveľa stresu a podobne. Ak je to s vaším sexuálnym životom príliš zléa ani komunikácia nepomáha nájsť nejaké vhodné riešenie, skúste sa obrátiťna manželskú poradňu. Pretože sex je dôležitou súčasťou každého manželstvaa ak tento prvok nefunguje, môže to mať kopec negatívnych následkov.

Vyčíta vám partner, že ste mu emocionálne neverná? Môže mať pravdu

Autor: Mária

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite