Vidí panenskú blanu iba lekár? Môžete skontrolovať dcéru aj vy?

Vidí panenskú blanu iba lekár? Môžete skontrolovať dcéru aj vy?

Na gynekológiu prichádzajú prvýkrát ženy rôznej vekovej skupiny. Záleží aj od toho, kedy chcú začať pohlavne žiť. Mladé dievčatá si potrebujú dať predpísať zväčša len antikoncepciu. Kadejaké výtoky a mykózy ešte neriešia návštevou gynekológa. Majú pred ním zbytočný rešpekt a strach. Ako však dcéru skontrolovať, či je ešte panna, keď k lekárovi odmieta ísť? Nakoľko vôbec zasahovať do intímneho života svojej dcéry v tínedžérskom veku? Dôverovať alebo preverovať...

Panenskú blanu vidí len lekár?
Je to tak, ak nie ste vyškolená gynekologička, nemusíte vedieť odhadnúť, čo za zmeny sa na vonkajších pohlavných orgánoch u dcéry objavili. Navyše, kedy sa vám ukáže naostro tak, ako pred doktorom? Panenská blana v sebe obsahuje niekoľko otvorov. Má jeden hlavný v jej centre pre umožnenie prúdenia menštruačnej krvi. V puberte je ešte elastická, ľahko roztiahnuteľná, otvor je v nej od narodenia.

Stále panna ale športovkyňa!

Panenská blana sa môže zničiť športom, zraneniami, úrazmi alebo samotnou ženou (dievčaťom). Spravidla sa však zničí kompletne pri prvom pohlavnom styku. Toto pretrhnutie je väčšinou spojené s (malou) bolesťou a výronom krvi.

Niekedy sa stáva, že panenská blana je príliš tuhá a prvý sex sa nedarí uskutočniť bez bolestí. Muž nemôže do ženy preniknúť kvôli tomuto hendikepu, príliš hrubej blane. Vtedy sa vykonáva veľmi krátky chirurgický zákrok, kedy sa blana umelo defloruje, pričom sa zväčší otvor v tejto oblasti.

Obdobie, ktorého sa rodič u detí bojí ako čerta

Existujú aj dievčatá, ktoré prišli o panenskú blanu iným spôsobom, ako pri sexuálnych hrách. Mohlo ísť o úraz či nevyhnutné gynekologické vyšetrenie, ktoré sa nemohlo uskutočniť cez análny otvor, ktorý je pri pannách často lekármi preferovaný. Je to pre mnohé dievčatá, ktoré si udržiavali panenstvo dlho veľký šok. ALE! Posudzovať dievčatá podľa panenstva môže byť v určitom zmysle zvrátené.

Ako regulérne zistiť jej panenstvo?
Zmení sa jej správanie? Mnohí rodičia nemajú o sexe svojich detí tušenia. Tak vedzte, že mnohé 16-ročné dievčatá, bývalé panny, už mávajú veľmi zrelé názory. Všetko vedia, dokonca robia aj poradne pre svoje kamarátky.

Ako odhalíte jej erotické úmysly?
Začne mať dvojzmyselné reči, neustále pripomína svoj vek dospeláčky, hovorí o kamarátkach, ktoré TO už majú za sebou, robí si úlohy, upratuje, pomáha doma, hoci predtým na nič nesiahla, aby jej matka dovolila za dobré správanie chodiť po diskotékach. V histórii prezretých stránok na webe hľadá len jednu tému! Sex...

Kedy už vaša dcéra prestáva byť dieťaťom?

Autor: Simona

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Špunti"

Poradňa

Neprehliadnite