Vety, ktoré sa pri návrate z práce doma NESMÚ hovoriť!

Vety, ktoré sa pri návrate z práce doma NESMÚ hovoriť!

Domáca pohoda sa mnohokrát odvíja od prvej vety, ktorú povie muž alebo jeho manželka po príchode z práce. Nasledujúcim výrokom sa vyhýbajte, ak si nechcete zbytočne pokaziť deň.

Čo máme dnes na večeru?
Na samotnej vete by nebolo nič zlé, keby ju niektorí muži nepoužívali namiesto pozdravu. Prázdny žalúdok je u mužov zlým radcom, a preto by si mali dávať pozor, aby svoju ženu nepovažovali v prvom rade za kuchárku.

Ty si nevieš ani len predstaviť,...
Toto konštatovanie je ťažký kaliber. „Ty si nevieš predstaviť, aký som unavený, ty si nevieš ani len predstaviť, s akými blbcami musím pracovať, ty si vôbec nevieš predstaviť, aký ťažký deň som dnes mal!“ Akoby ženy neboli unavené, pracovali len s tými najinteligentnejšími kolegami a ich dni boli zaliate slnkom. Chudáčik, chlap!

Dajte mi pokoj a choďte za mamou!
Viete si predstaviť situáciu, keď sa deti tešia na otca, kedy príde domov z práce a ešte sa nestihne ani zobuť a už mu visia na krku. Namiesto toho, aby sa im chvíľočku povenoval a vysvetlil, že sa spolu pohrajú, len čo si trochu oddýchne, zjazdí ich a pošle za matkou. Akoby ona celý deň sedela s nohami vyloženými na stole.

Čo si robila celý deň, keď je tu taký neporiadok?
Toto je otázka, ktorá v prvom rade dokáže pohnúť žlčou žien, ktoré sú na materskej dovolenke. Akoby to, že sú celý deň doma s dieťaťom a pritom varia, perú, žehlia či nakupujú, nebola drina. Muž si nevšimne, čo je urobené, ale skritizuje, keď si všimne, že sú napríklad rozhádzané hračky. Vtedy je najvyšší čas na výmenu rolí. Nech si skúsi tú povestnú „dovolenku“.

Je vanilkový sex OK? A čo do neho už vážne nepatrí?

Skočím za Ferom, o hodinku som naspäť
Ak je jeho prvá veta ešte v otvorených dverách o tom, že ide za kamarátom je to jasné. Viete, že ho môžete čakať najskôr okolo desiatej a v potrundženej nálade. A všetky vaše plány na večer sú preč.

Musíme sa porozprávať!
Aby sme nevraveli len o nepodarených mužských vetách, nájdu sa aj vety, ktorými ženy doslova omráčia každého muža, ktorý príde unavený z práce. Veta: „Musíme sa porozprávať“ je jednou z nich. Stačí nasadiť utrápený alebo vážny výraz, ľadový tón a problém je na svete. Ak nenecháte chlapa ani len vydýchnuť a vmetiete mu tváre takúto vetu, na ďalší deň príde domov pre istotu až keď už budete spať.  

Ani sa nevyzúvaj, treba ísť pre moju mamičku na stanicu!
Informácia o príchode svokry je vždy alarmujúca. Navyše, ak prichádza bez ohlásenia. Nastáva situácia najvyššej pohotovosti!

Koho si dnes viezol v aute?

Táto otázka plná žiarlivosti a potenciálnej hádky je nepríjemná pre každého chlapa. Nielen pre toho, ktorý viezol milenku. Aj keď máte čisté svedomie, niekto vás asi niekde videl, čo si zle interpretoval alebo si vás zmýlili s niekým iným a to všetko sú náročné otázky na obhajobu a vysvetľovanie, že išlo omyl. To už radšej nech príde tá svokra.

Prečo by ste svojho manžela nemali príliš obskakovať?

Autor: Radomír

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite