Vety, ktoré sa hanbíte opýtať gynekológa

Vety, ktoré sa hanbíte opýtať gynekológa

Napadli vás otázky nezvyčajné, pikantné, nepríjemné, no proste trápne? Stále ste nenazbierali odvahu spýtať sa na ne svojho gynekológa? Možno na niektoré z nich nájdete odpovede v nasledujúcich riadkoch.

Čo je to za zvuk, ktorý vydáva vagína po pohlavnom styku?
Milujete sa alebo už končíte a zrazu ten príšerný zvuk, ktorý vás privedie do rozpakov. Čo je to za narušiteľa vašich intímnych chvíľ? Tento zvuk spôsobuje vzduch natlačený pri pohlavnom styku do vagíny a po uvoľnení penisu sa jednoducho derie von. Aj keď môže spôsobiť trápne chvíle, tento zvuk býva úplne prirodzený.

Je možné pribrať zo spermií?
Tie, ktoré si prísne sledujú denný príjem kalórii, možno napadla otázka podobného charakteru. Sú spermie kalorické a priberá sa z nich? Nepriberá. Po prvé aj keď ejakulát obsahuje cukry i bielkoviny, jeho množstvo je veľmi malé. Rovná sa približne čajovej lyžičke. A po druhé preto, že omnoho viac energie spálite už počas milovania. Takže kalorická hrozba je zažehnaná.

Majú aj ženy vlhké sny?
U mužov je to známy jav, ale môžu mať i ženy takzvané vlhké sny? Môžu. Tieto nočné orgazmy podľa  výskumu sexuológa A. Kinseyho priznáva skoro 40 percent žien.

Prečo pred menštruáciou dokážete zjesť trikrát viac?
Prepadla vás žravá chuť a vy už viete, že sa blíži mesačný cyklus? Prečo vám tieto chute kazia vaše chudnutie? Spôsobujú to hormonálne zmeny v organizme. Konkrétne za zvýšenú konzumáciu jedla zodpovedá meniaca sa hladina serotonínu počas vášho menštruačného cyklu.

Môže sa príliš zatlačený tampón v pošve stratiť?
Trápna situácia. Chcete si vybrať tampón a nenachádzate ho? Teraz neviete, či ste si ho už dali von alebo čo ak sa tam niekde stratil a netušíte kam? Čo teraz?

Najmä žiadnu paniku. Tampón sa nemôže dostať do iných telesných priestorov mimo pošvy. Tú totiž uzatvára krčok maternice. Takže neprejde ďalej do tela. No určite ho v pošve nenechávajte dlho. Hanba nehanba, navštívte gynekológa, ktorý vám tampón vyberie. Inak vám hrozí infekcia.

Zvýši sa možnosť oplodnenia, ak sa po sexe postavíte na hlavu?
Tie, ktoré sa snažia otehotnieť môže zaujímať práve táto otázka. Pomôže vám teda stojka po sexe k tehotenstvu? Niektorí odborníci tvrdia, že áno, aby spermiám pomohla zemská príťažlivosť. No neexistujú o tom jednoznačné dôkazy.

Autor: Emily

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite