Veľké pysky? Mužom je to jedno

Veľké pysky? Mužom je to jedno

Vzhľad ženského ohanbia je večnou témou mnohých debát v intímnej oblasti. Aj tu platí staré známe, že riešiť vzhľad a sexuálne charakteristiky ženského tela je vlastné skôr ženám, ktoré majú najmä v nevyzretejších obdobiach života tendenciu sa neustále porovnávať.

Poznáte svoje telo?
Ako každá žena je iná, tak aj jej telo a vizáž intímnych partií a čím sme staršie, tým skôr to vidíme, pochopíme, prijmeme a v prípade určitých osobných komplexov sa s tým vyrovnáme.

Naše vonkajšie pohlavné orgány majú svoj nezameniteľný význam. Vchod do pošty a močový vývod sú chránené veľmi citlivými kožnými riasami, ktoré ústia do najsilnejšieho zdroja našej rozkoše – dráždca, teda klitorisu. Volajú sa malé stydké pysky a okrem toho, že chránia, kontakt s nimi stimuluje naše vzrušenie.

Tisíc a jedna
Okolo nich sú dva silnejšie kožné záhyby – vonkajšie, veľké pysky, obsahujúce tukové tkanivo. Vzhľad týchto zreteľných súčastí vagíny ovplyvňuje vaša hmotnosť, vek a vo veľkom meradle aj dedičnosť, teda, naša matka a naša matka príroda. Keďže vagína je veľmi pružná (inak by sex nebol sexom a pôrod asi nemožný), nie je pravda, že sa jej tvar mení po nadmernej sexuálnej aktivite či masturbácii.

Mnohým ženám vonkajšie pysky nad vnútornými prečnievajú a mnohým to aj vadí.
Na internete sa dočítate o labioplastike, ktorá umožňuje modeláciu vonkajších znakov ohanbia, teda zmenšenie malých pyskov, vyrovnanie ich nerovnakej veľkosti, vzhľadu, či dokonca zväčšenie – zdvihnutie a „vystlanie“ veľkých pyskov, ktoré vekom, ako všetko na tele, mierne ovisnú.

Dôležitosť labioplastiky zo zdravotných, estetických a komfortných dôvodov a prísľub lepšieho vyrovnania sa s vlastným „ja“ prezentujú najmä firmy, ktoré zákrok v plnej úhrade zákazníčky ponúkajú. Ide o nie komplikovanú operáciu, za ktorú je, keďže sa estetických plastík týka, dobre zaplatené.

Trápi vás bolesť alebo vzhľad?
Môžu vám naozaj „veľké malé pysky“ spôsobiť zdravotné problémy? Pri priamej bolesti vonkajšieho pohlavia sa poraďte s lekárom. Povie vám objektívnejšie riešenie, ako človek, ktorý vám chce predať službu – operáciu.

Aj keď niektorí tvrdia, že opakujúce sa kvasinkové infekcie súvisia práve s väčšími intímnymi partiami, zrejme to tak nie je. Známe vaginálne infekcie sa viažu väčšmi na iné veci, ktoré môžeme ovplyvniť (typ bielizne, jej čistenie, kozmetika, životospráva, sexuálne správanie sa, celková imunita, užívanie liekov, ktoré ich podporujú).

Bolesť pri športe či len pri sedení sa tiež dá ovplyvniť výberom vhodnej bielizne, každá žena aj tak preferuje niečo iné. Syntetické a tesné nohavičky či čipkované tangá vás na pyskoch môžu nepríjemne tlačiť, čo je prirodzené. Aj topánky, ktorá nám nesadnú, nás budú omínať.
Čo sa týka napríklad športu, niektoré ženy si, priamy, náhodný kontakt predmetov s pyskymi, naopak, pochvaľujú, lebo ich vzrušuje.

Mužom je to jedno
Čo sa týka estetického hľadiska, vzhľad vagíny po operácii je „mladší“, ale príliš unitárny. Ak chcete odpoveď, spýtajte sa skôr partnera, ako kamarátky. Tá môže totiž riešiť podobné problémy, ako vy, ale horšie, ako vy.

Muži potrebujú objavovať, hrať sa, vidieť inakosť, vidieť vás... Väčšina z nich neuprednostňuje žiadne a páčia sa im malé, ako aj veľké pysky. Ak ste dospelá žena, určite ste sa nestretli, ani sa nestretnete s mužom, ktorému sa páčite, ale vaša vagína sa mu páčiť nebude. Takéto správanie skrátka od heterosexuálneho muža nečakajte.

Navyše, rešpektovanie vlastného tela otvára nové cesty. Sexuálne, duševné a hlavne vlastný, osobný priestor, v ktorom sa môžete orientovať na dôležitejšie veci, ako asymetrie svojho tela. Chrániť si predovšetkým zdravie a cibriť sexuálnu oblasť, v ktorej je otázka – ako, stokrát podstatnejšia, než – ako vyzerá.

Autor: Mirka

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite