Veľké bradavky: Aké ženy ich majú?

Veľké bradavky: Aké ženy ich majú?

Iba žena so zdravými prsiami sa nimi môže pýšiť. O prsia by sme sa mali starať po celý život. Odhaľujeme ich totiž v oblečení, na pláži, ale aj doma.

A nestačí si občs natrieť dekolt nejakým krémom. Ženy však mávajú so svojimi prsiami celkom neštandardné problémy. Jedným z nich sú vpáčené bradavky, druhým problémom sú zase nadmerne veľké bradavky.

Bradavky vpáčené dovnútra sú zdravotným problémom i kozmetickou chybou, ktorá dokáže poriadne zamávať so psychikou ženy. Bradavka za normálnych okolností reaguje na sexuálne vzrušenie a je kľúčovou časťou tela pri kojení.


Každá žena má iný typ pŕs a bradaviek. Niektoré ich majú malé, iné zase veľké.

Veľké bradavky
Je pravda, že po narodení dieťaťa sa matke prsia výrazne menia. Súvisí s tým aj sfarbenie alebo veľkosť bradavky. Obyčajne sa bradavky zväčšia a stmavnú. Nie vždy ostanú také ružové, aké máte pred tehotenstvom.

Každá žena má iný typ pŕs a bradaviek. Niektoré ich majú malé, iné zase veľké. V každom prípade táto odlišnosť nie je nič nenormálne. Aké sú však priemerne veľké dvorce? Je už šesť alebo osem centimetrov priemer veľa?

Veľké prsia – veľké dvorce?

Nie je to pravidlo, že keď sú veľké prsia, musia byť aj veľké dvorce. Hovorí sa, že častejšie mávajú veľké svetlé dvorce ženy blondínky a svetlejšie typy. S veľkými dvorcami sú však pri dojčení problémy.

Problémy nastávajú, ak sa dieťa nevie dobre prisať, nedokáže vziať do úst bradavku i dvorec. Takéto dojčenie býva bolestivé, obyčajne ženy mávajú po takýchto problémoch popraskané prsia. Pri väčších dvorcoch sa však takéto prípady stávajú.

Na prsia sa predovšetkým treba pozerať z materinského uhla pohľadu. Ak spĺňajú dôležitú funkciu, čím je dojčenie, je až druhoradé riešiť veľkosť dvorcov. Problém by nastal, keby sa vám dvorce zapaľovali alebo by ste nemohli vôbec cez ne dojčiť.

Veľké bradavky u mužov?
Gynekomastia je zväčšenie prsných žliaz u mužov, ako dôsledok hormonálnej nerovnováhy. Zväčšená žľaza sa odstráni chirurgicky. Drobné zväčšenie prsnej žľazy u chlapcov v puberte je normálny jav, ktorý nevyžaduje liečbu a časom sa stratí.

Autor: Maja

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite