Vďaka ktorej sexuálnej polohe ľahšie otehotniete?

Vďaka ktorej sexuálnej polohe ľahšie otehotniete?

Túžite po bábätku, no bez úspechu? Možno na to nejdete správne. Podľa niektorých odporúčaní to pôjde ľahšie, ak sa budete milovať zozadu, uprednostníte misionársku polohu alebo si po sexe vyložíte nohy na plecia. Naozaj vám to môže pomôcť?

Spermie vedia, kam majú ísťAk ste obaja po zdravotnej stránke v poriadku, zabudnite na  odporúčania z časov vašich babičiek. To, že máte po sexe a partnerovej ejakulácii vyložiť nohy nad hlavu, alebo uprednostňovať misionársku polohu, je podľa odborníkov mýtus. Vznikol vraj v čase, keď sa o sterilite a liečbe neplodnosti veľa nevedelo. Jedným z mýtov je, že, ak chcete otehotnieť, nemali by ste počas milovania sa byť hore na partnerovi. Vraj to, kvôli gravitácii, neprospieva spermiám a kvôli tomu ich menej má šancu oplodniť vajíčko. Spermie sa však do krčka maternice dostanú v podstate ihneď po ejakulácii. Sila ejakulácie vášho partnera je v bežných prípadoch dosť silná na to, aby sa vydali tou správnou cestou. To, či ostanete ležať na chrbte alebo si podložíte panvu vankúšom, tento fakt neovplyvňuje a tehotenstvo vám nezaručí.

Nepodceňujte predohru
Nebuďte sklamaná. Existuje niekoľko odporúčaní, ktoré by sa vám pri snažení sa o počatie potomka mohli zísť. Aj keď to znie až neuveriteľne, tým prvým a najpodstatnejším je, aby váš partner ejakuloval do vašej pošvy. Lekári vo svete aj u nás sa totiž stretli s prípadmi, kedy páry praktizovali sex bez toho a následne márne čakali na bábätko.

Máte ťažkosti s dosiahnutím orgazmu? K otehotneniu ho síce nepotrebujete, je však pravdou, že pomáha spermiám dostať sa do cieľa. Takže sa sústreďte na predohru aj to, čo príde po nej. Orgazmus sa totiž začína v hlave.

Snažilky, vyhľadať pomoc nie je hanba

Naša rada
Ak sa však o dieťa pri pravidelnom nechránenom pohlavnom styku márne pokúšate už rok bez výsledku, najrozumnejšie bude, ak sa čo najskôr poradíte s vaším gynekológom.

Autor: Alena Jurisová
Foto: profimedia.sk

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite