V lete aspoň jednu hladovku

V lete aspoň jednu hladovku

Je pôst rovnocenný hladovke, ktorá nám má pomôcť ozdraviť telo? Koľko hodín najviac by sme mali vydržať bez jedla, aby nám to neublížilo? Trendom je nakupovať v supermarketoch bez toho, aby sme sa cez deň výnimočnejšie hýbali.

Naše telo sa prepĺňa konzervačnými látkami...
... pesticídmi a inými, často pre zdravie nie najlepšími látkami. V konečnom dôsledku môže dôjsť až k oslabeniu imunity a následnej odpovedi organizmu v podobe alergií, zápalov, chorôb. Toxíny, teda jedovaté látky, ktoré nie sú pre zdravie človeka prospešné, sa však do tela nedostávajú iba potravou.

Tiež ich vdychujeme a prijímame cez pokožku. Preto, aj keď dodržujete správne stravovacie návyky, ak žijete vo veľkom meste, nemali by ste zabúdať na malú očistu aspoň raz ročne. A takisto vtedy, keď budete cítiť, že vaše telo je preplnené, cítite ťažobu, alebo máte problémy s tráviacim traktom. Jednou z kvalitných liečebných metód je práve pôst.

Hlad lieči
Prečistenie organizmu, zbavenie sa škodlivín a celková očista, môžu pomôcť pri liečení a aj celkovom vyliečení sa viac ako neustále jedenie tabletiek a využívanie klasickej medicíny. Tým sa organizmus často len viac zaťažuje a energiu, ktorú by mohol využiť na boj s chorobou, vkladá do tráviaceho traktu. Ľudia nie sú jediné tvory, ktoré pôst používajú na liečenie, vynikajúco sa osvedčil aj v zvieracej ríši. 

Choré zviera sa uchyľuje k pôstu akosi automaticky, samé vycíti, že odľahčenie tráviaceho traktu bude mať pre neho pozitívne zdravotné účinky. Netrápte svoje telo celé dni hladom, najneskôr do tretieho dňa aj tak vyjete celú chladničku.

Vedzte, že ak telu nedoprajete potrebné množstvo potravy pre jeho normálne fungovanie, tukových vankúšikov sa nikdy úspešne nezbavíte. Veľa ľudí sa domnieva, že ak sa majú postiť, nemajú nič jesť.

Ak sa postíte, len vynechávate určité potraviny. Z jedálnička by ste mali vyškrtnúť všetko červené mäso, mlieko, vajcia a iné alergizujúce potraviny tohto druhu, sladkosti, rafinovaný cukor, vyprážané, mastné a instantné jedlá.

Autor: Elie

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa

Neprehliadnite