V ktorej polohe vás okamžite oplodní?

V ktorej polohe vás okamžite oplodní?

Keď sa partneri rozhodnú, že sú pripravení na rodičovské povinnosti a je čas splodiť potomka, spočiatku veľmi neriešia nejaké podporné prostriedky na otehotnenie. Až keď tehotenstvo akosi nie a nie prísť ani po pár mesiacoch nechráneného sexu, začnú najmä ženy vyhľadávať rôzne spôsoby, ako tomu „bocianovi“ pomôcť. Sú napríklad niektoré milostné polohy lepšie než iné?

Ktorá poloha je tá správna?
Podľa niektorých odborníkov môže naozaj poloha, v ktorej sa milujete, ovplyvniť vaše šance na počatie. Aj keď tieto teórie majú kopec pochybovačov, zdá sa, že neraz vhodná voľba polohy naozaj zafunguje. Pre počatie sa odporúča misionárska poloha, ešte vylepšená tým, ak si žena vyloží nohy na partnerove plecia alebo si podloží pod zadok vankúš.

Vtedy majú spermie dokonale pripravenú „cestu“ na správne miesta. Okrem misionára je, obzvlášť pre ženy s opačne otočenou maternicou, vhodná poloha zozadu na štyroch. Tieto dve polohy sa najčastejšie spomínajú ako vhodné pre potomka-chtivé páry. Dochádza pri nich totiž k dostatočne hlbokému prieniku.

Ako tomu ešte pomôcť?
Pri misionárskej polohe sme už spomenuli, že si možno šance zvýšiť vyložením nôh na partnerove plecia alebo podložením zadku vankúšikom. Okrem toho sa odporúča hneď po sexe nevstávať, ale ostať ležať. Ženy si môžu tiež vyložiť nohy hore a oprieť o stenu, aby pomohli spermiám „stiecť“ čo najhlbšie. Niektorí odborníci hovoria, že prakticky v akejkoľvek milostnej polohe, je pre počatie dobré, ak zostanete aj po vyvrcholení ešte nejaký čas v tesnom spojení.

Do sprchy sa teda po sexe neponáhľajte. Existuje tiež takzvaná „prstíková metóda“ – zjednodušene povedané, po vyvrcholení si partnerovo semeno žena zatlačí prstami čo najhlbšie do pošvy. Aj keď to znie nie veľmi vierohodne, táto metóda údajne pomohla mnohým párom. Vyššie šance na počatie máte aj v prípade, ak žena dosiahne orgazmus.

Ktoré polohy nie sú vhodné?
Na splodenie potomka nie sú príliš vhodné polohy, pri ktorých účinkuje gravitácia opačným než želaným smerom – teda dochádza k vytekaniu semena. Ide o polohy v stoji či v sede, alebo aj keď je žena na mužovi. Ejakulát sa tak nedostane dostatočne hlboko a navyše po „prerušení spojenia“ dochádza k jeho rýchlemu vytekaniu.

Nezabudnite si sex užívať
Niekedy sa stáva, že pri snahe splodiť dieťa, partneri akosi zabudnú na potešenie zo sexu a z ich intímnych chvíľok sa stáva doslova len honba za pozitívnym tehotenským testom. Pre splodenie bábätka je pritom veľmi dôležitá uvoľnenosť a pozitívne myslenie, sex by nemal byť stresovou záležitosťou, ale naopak potešením.

Autor: Mária

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Tehotenstvo"

Poradňa

Neprehliadnite