Úpravy ochlpenia: Ako to chce muž?

Úpravy ochlpenia: Ako to chce muž?

Žiadna žena sa dnes už necíti dobre, ak jej z bokov nohavičiek trčia chĺpky. Každá sa snaží upraviť si ohanbie nielen do plaviek, ale aj do postele. Nie vždy však je na to čas. Nikdy totiž presne neviete, či bude sex alebo nie. A škodí nám holenie?

Stále existujú muži, ktorým by sa váš „bobrík“ páčil, ale verte nám, že na takého narazíte možno raz v živote.

Ani to nie. Nemá význam žiť život bez žiletky. Nech sa stane vašou neoddeliteľnou súčasťou, ak chcete srdce muža, aj toho vášho starého. Holenie intímnych miest by malo byť samozrejmosťou.

Žijeme v 21. storočí! Bez otravných a neestetických chĺpkov dosiahneme okrem lepšieho sexu, aj pocit väčšej čistoty. Orálny sex sa tiež dá lepšie vychutnávať a neostane nikomu žiaden chĺpok v ústach.

Možno si myslíte, že toto je najlepší spôsob, ako zostať „tam dole“ zdravá a že je to taktiež hygienickejšie. Väčšina žien sa totiž cíti so zarastenými genitáliami „špinavo“ a menej sexi. Odborníci však varujú pred úplným holením ženských intímnych miest...

Ochlpenie na intímnych miestach nerastie preto, aby nám znepríjemňovalo život. Má totiž svoju dôležitú funkciu a tou je ochrana genitálií pred rôznymi baktériami a vniknutím nečistôt a udržiavanie zdravé prostredie pošvy.

Ak sa teda vyholíte celkom, vaša ochranná bariéra v podobe chĺpkov je preč a tak sa môže stať, že si ľahšie privodíte nejaké tie intímne problémy ako kvasinkové infekcie a iné. Podľa väčšiny gynekológov je teda spravidla najlepšia zlatá stredná cesta – teda, holiť áno, ale nie nahladko.

Čo so sebou prináša holenie či vytrhávanie chĺpkov?
Rozdráždenú kožu. Každé mechanické podráždenie kožu pripraví na chvíľu o jej ochrannú funkciu. Holením si totiž neodstránite iba chĺpky, ale aj tenkú vrstvu hornej časti pokožky. A nie sú to iba odumreté bunky.

Ženy, ktoré nevedia pracovať so žiletkou dobre si môžu pri holení spôsobiť malé ranky. Telo je posiate aj drobnými pupáčikmi. Pri holení môžete odseknúť ich hlavu, ktorá začne slabo krvácať a vám sa môžu robiť na nohách malé krvavé bodky.

Niektorým ženám môžu uškodiť aj samotné prípravky na holenie a to tak, že na ne zareagujú alergicky. Taký výsyp a svrbenie, či vážnejší zápal na intímnych miestach iste nie je nič príjemné. Preto si radšej vždy vopred vyskúšajte naniesť trošku prípravku na holenie na predlaktie a v prípade, že vám na tomto mieste vznikne začervenanie alebo iná nepríjemná reakcia, prípravok nepoužívajte.

Autor: Tamara

 

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite