U gynekológa: Manžel chce byť pri tom?

U gynekológa: Manžel chce byť pri tom?

Tiež máte útlocitného, žiarlivého či prehnane starostlivého manžela? Možno ani jedno z toho, len sa vaša polovička skrátka nevie ubrániť potrebe byť pri jednej z najintímnejších lekárskych prehliadok vášho tela. Po tom, čo vás manžel o to požiada, musíte identifikovať, či ide o prehnanú starostlivosť alebo nedôveru.

Opíšte mu podrobnosti
Muži celkom nerozumejú gynekologickým vyšetreniam, či už ich vy beriete rutinne, alebo akokoľvek. Je to stále jediná cudzia osoba, ktorá sa vás intímne dotýka. Väčšinou táto nedôvera pramení z toho, že nemajú dostatok informácii, alebo sú ich predstavy mimoriadne skreslené vplyvom mediálneho tlaku – reklám, kampaní, "vtipných" komédií.

Nepoznajú správanie reálneho gynekológa, to, že títo odborníci musia k pacientkam pristupovať často ešte citlivejšie a morálnejšie ako iní lekári. Že nemôžu vo svojom povolaní riskovať byť priveľmi osobní, lebo by to vyvolalo podozrenie. Pripomeňte mu, že niektoré vyšetrenie môže prebehnúť aj použitím vnútorného ultrazvuku a to na vašu žiadosť.

Povedzte mu, čo vás znervózňuje
Pripodobnite mu to k urologickému vyšetreniu. Tiež by sa mu iste nepáčilo, keby ste mu pri vyšetrení pohlavia a orgánov plodnosti asistovala. Iste by bol nervózny, prišlo by mu to nedôstojné a ponižujúce.

Vysvetlite mu aj to, že ak budete pod psychickým tlakom, vyšetrenie tohto typu skrátka nebude možné, lebo vagína sa stiahne a „nevpustí“. Chce vám komplikovať takéto dôležité vyšetrenie?

Zachovajte si dôstojnosť
Ak vo vzťahu a intimite nenastavíte mantinely, postupne vás môžu začať dusiť. Na vlastné emócie aj záležitosti tela potrebujeme priestor. To, že s niekým intímne žijeme, neznamená, že má na všetky chvíle spájajúce sa s našou intimitou nárok.

Ak by to tak bolo, to najosobnejšie medzi partnermi by sa postupom času stalo tak civilným a „použitým“, vymizlo by z toho akékoľvek čaro. Najčastejším menovateľom krachovania vzťahov je totiž strata vzájomnej dôstojnosti.

Autor: Mirka

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite