Top triky ako si zvýšiť sexuálnu výdrž

Top triky ako si zvýšiť sexuálnu výdrž

Všetci túžime po uspokojujúcom sexuálnom živote. Súčasťou úspešného sexuálneho vzťahu je aj výdrž v posteli. Partneri chcú potešiť seba, aj druhého, no nie vždy to vyjde. Byť silný sexuálny partner si vyžaduje nejakú prácu. Vybudovať si sexuálnu výdrž môžete aj s našimi radami.

Muži v sexe neznášajú, keď...

Erotogénne zóny
Doprajte si predohru ako hlavnú súčasť milovania. Nemusí ísť o aktivitu, ktorej by sme mali venovať pozornosť iba preto, lebo sa to patrí a nejako vaše milovanie predsa začať musí. Prax vo všetkých oblastiach milovania, vrátane predohry zvyšuje celkovú vytrvalosť. Urobte si čas a relaxujte, zároveň viac spoznávajte svoje, aj jeho silné a slabé erotogénne zóny.

Druhým krokom by malo byť trénovanie si pomalého dýchania. Aj takýmto spôsobom si oddialite vyvrcholenie. Samotný dych je veľmi vzrušujúca záležitosť pri sexe a vie vystimulovať partnera aj vás samotných. Čím dlhšie budete predlžovať nástup orgazmu, tým prenikavejší, a samozrejme, dlhší bude aj sexuálny zážitok.

Erotická poviedka: Užili sme si na verejnom mieste

Ostatné časti tela
Myslite aj na ostatné časti tela okrem pohlavných orgánov pri styku. Aj tým sa zvyšuje váš pôžitok. A zase s oneskorením vyvrcholenia si predĺžite sexuálny zážitok a výdrž. Myšlienkou je milovať sa spôsobom, ktorým tak trochu prerušujete maximálne vzrušenie.

Vypracujte si akýsi program pravidelného „sexi cvičenia“. Mali by ste naše tipy dostať do hlavy zakaždým, keď sa budete chcieť s partnerom iba maznať. Aktivita, ktorá nepovedie zakaždým k vyvrcholeniu, posilňuje nielen vášho ducha, zbavuje depresie, zabáva, ale posilňuje aj svaly. Vaše telo, aj myseľ budú odolnejšie.

Robte Kegelove cvičenia
Tie zahŕňajú uvoľňovacie cviky svalstva panvového dna. Okrem iného slúžia aj na zastavenie nežiaduceho úniku moču. Keď si zvyknete na pocit, že máte svaly „tam dolu“ pod kontrolou, zlepší to a skvalitní aj váš sexuálny zážitok.

V neposlednom rade je to aj o novom, zdravšom životnom štýle. Prax zdravého životného štýlu sa hneď ukáže aj na sexuálnej výdrži. Jedzte zdravé potraviny v miernom množstve a buďte stále hydratovaná. Pite veľa vody, choďte spať v rozumných hodinách, naučte sa znižovať stres a pustite zbytočné komplikácie z hlavy. Hľadajte veci, ktoré nám vyrobia úsmev na tvári každý deň.

Autor: Karin

Mohlo by vás tiež zaujímať...

V posteli ste vy a je tam on. Chcete však obaja to isté? Sexuálne preferencie sa medzi pohlaviami môžu mierne líšiť a ako ukazujú prieskumy, aj to tak je. Ak chcete vedieť, v čom sa s mužmi pri sexe zhodneme a v čom zasa nie, vráťte sa k nášmu článku Ženy vs muži: Čo chceme v posteli?

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite