Treba sa ex-manželovi radšej vyhýbať?

Treba sa ex-manželovi radšej vyhýbať?

Zaujímať sa o ex-manžela alebo sa ním nechať dobrovoľne prenasledovať po rozvode je vždy zlý nápad z mnohých dôvodov. Aj keby vyzeral zúfalo a úboho, nenechajte sa zlomiť. Priznajme si to, nikto sa nechystá po rozvode hneď kamarátiť so svojím bývalým.

Neberte ho naspäť
Vrátiť sa ku spoločne trávenému času, hoci len úchytkom, pretože vám ho je ľúto? Takýto falošne kamarátsky vzťah netrvá dlho. Je odsúdený od začiatku na stroskotanie. Aj preto, že medzi vami nie je správne spojenie, emócie na oboch stranách, ale negatívne pocity. To rozhodne nie je typ vzťahu, aký chcete.

Ďalší veľmi dobrý dôvod, ktorý by mal zabrániť vášmu stretávaniu sa s bývalým je to, že by ste tieto stretnutia na sto percent neskôr oľutovali. Mnoho ľudí, ktorí si prešli peklom pri rozvode, trpeli počas tohto obdobia alebo aj po ňom dočasnými duševnými chorobami často špekulujú, že by sa otestovali, či sú už za vodou a s exmanželom sa stretli.

Aj preto, aby mu ukázali, že ich rozpad vzťahu nepoložil, že sa už z najhoršieho dostali. Ale iba blázon uverí, že je všetko v norme. Bohužiaľ, takéto testovacie stretnutie je vždy veľká katastrofa a zanechá v partneroch zvláštne, nikdy nie dobré pocity.

Akonáhle prídete opäť k rozumu, uvedomíte si, že sa nechcete vrátiť do minulosti. Do všetkého, čoho ste sa pri rozvode chceli zbaviť. Preto vám chceme dať radu: Nevymýšľajte! Ak máte málo vzrušenia v živote, dajte sa radšej na nejaký adrenalínový šport.

Vyhýbajte sa vášmu ex-manželovi
Neplytvajte na neho časom, ktorý môžete venovať inému, lepšiemu mužovi alebo deťom. Faktom je, budete mať ďaleko väčšiu šancu nájsť si nový vzťah, keď úplne, totálne, dočista odstrihnete ten starý. Budete v lepšej duševnej kondícii.

Zamerajte sa na seba, aby ste sa cítite lepšie. Je dôležité, aby ste sa cítili dobre, pretože to bude ovplyvňovať spôsob, akým budete konať a ako sa budete správať aj ku vášmu ex. Aj keď môže byť ťažké ignorovať niekoho, koho ste kedysi veľmi milovali, nesmiete sa nechať uprosiť, aby ste ho vzali späť. Verte, je to naozaj to najlepšie rozhodnutie. Urobte si čas na vlastné zotavenie a potom uvidíte, čo s láskou ďalej robiť.

Autor: Dans

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa

Neprehliadnite