Tip na víkend: Komédia zo ženských kúpeľov, romány o láske a krutosti

Tip na víkend: Komédia zo ženských kúpeľov, romány o láske a krutosti

Máte chuť urobiť si výlet do Nitry? V Divadle Andreja Bagara majú novinku, hru Syna či dcéru?, ktorá mala premiéru 10. marca. Je to komédia autorky Táne Kusej z prostredia ženských kúpeľov v Lúčkach, kam majú muži prístup iba na priepustky a iba v striktne naplánovanom čase plodných dní.

Ženám, ktoré urobia všetko pre to, aby mali dieťa, je naporúdzi miestny personál a mládenci z vedľajšej dediny, ktorí sa neženia. Veď načo by nosili drevo do lesa. Kolorit dedinsko-kúpeľného života dopĺňajú rázovité postavičky z liečebne a zábava s tancom a pesničkami.
Z toho všetkého vyrastá smutno-bláznivý humor, množstvo iskrivých situácií, živelnej energie, bohatej fantázie a ženského hereckého šarmu.

Dej hry sa odohráva v osemdesiatych rokoch minulého storočia a predstaví sa v nej Eva Pavlíková, Lenka Barilíková, Daniela Kuffelová, ale aj Peter Sklár či Jakub Rybárik. Viac informácií nájdete na www.dab.sk.

Čo čítať: Romány o láske, rodine a strachu. O paranoji a krutosti. Aj úmyselnej…

AGNÈS MARTIN-LUGAND: ĽUTUJEM, NEMÁM ČAS…

Mladá tlmočníčka Yaël získala skvelé miesto v medzinárodnej agentúre a kariéra ju tak pohltila, akoby okrem nej neexistovalo nič iné. Pred desiatimi rokmi náhle zmizol jej priateľ Marc a s ním aj bezstarostné chvíle so sestrou a s priateľmi. Náhodné stretnutie s Marcom jej však obrátilo život naruby. Opäť medzi nimi vzplanula prudká vášeň a Yaël, uväznená v zajatí svojich ambícií, zrazu pocíti šialený strach, že ho znova stratí… Vydal Albatros Media.

ANE RIEL: ŽIVICA
Čo sa stane, ak je jedinou usadlosťou na ostrove statok stolára, ktorý tam žije obklopený drsnou prírodou a nevyspytateľným morom? A ak otec, citlivý a vnímavý muž, opakovane stráca to, čo považuje za najdôležitejšie? Niekto by na jeho mieste možno utiekol, iný začal zhromažďovať nepotrebné veci, až by jedného dňa hrozilo, že ho ten odpad pochová. A kam až je ochotná zájsť žena kvôli láske k mužovi a k rodine? Ak matka dobrovoľne odstrihne od sveta seba i deti, je to oddanosť, zločin či šialenstvo? Severské krimi vydala Premedia.

 Autor: Redakcia

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa

Neprehliadnite