Test: Zdravé sladkosti (aj) do kancelárie

Test: Zdravé sladkosti (aj) do kancelárie

Patríte k prieberčivým ľuďom, ktorí nevedia, čo si vždy dať na raňajky? Chcete veľa vitamínov, minerálov a byť sýty? Alebo ste typ, čo má rád celozrnné výrobky, no neviete, ktoré sú tie naj? Pre každého z vás sme si dnes pripravili test, ktorým chceme podporiť zdravú výživu, dodať vám energiu a potešiť aj dobrou chuťou.

Cereálne sušienky sú správna voľba, ak neviete odolať sladkému a chcete zároveň robiť niečo viac pre zdravie. Veď povedzte, koľké z vás presedia bez pohybu dlhé hodiny v kancelárii? BeBe Dobré ráno hýria farbami, vôňou, rozmanitou chuťou a pestrými zložkami, ktoré obsahujú. V redakcii sme ochutnali tieto novinky.

BeBe Dobré ráno s brusnicami
Alica (34): V prvom rade by som chcela pochváliť výrobcu za projekt Liga za dobré raňajky, ktorá podporuje predaj BeBe na Slovensku a pomáhajú radami a tipmi aj ženám, ktoré trávia veľa času nečinne za počítačom a sú maškrtníčky. Najradšej mám brusnicové, pretože obsahujú obrovské kúsky tohto ovocia a brusnice sú úžasný všeliek na ženské intímne problémy, s  ktorými ako každá žena zápasím.

Martina (27): Čo sa týka zasýtenia, bola som zvedavá, ako dlho nebudem pociťovať po týchto sušienkach hlad. Hovorí sa, že čím je cereália zrnitejšia, tým sa pomalšie trávi a vám neškvŕka v bruchu. BeBe majú tú výhodu, že obsahujú na prvom mieste v zložkách mega množstvo cereálií, ktoré nie sú zomleté na prach. Pokiaľ ráno nevypijem liter kávy alebo čaju, že si neprepláchnem žalúdok, tieto BeBe ma držali od chladničky minimálne dve a pol hodiny. 

Hodnotenie:
Chutné a liečivé

BeBe Dobré ráno biely jogurt + cereálie
Janka (40): Je to celkom lahodná, krehká sušienka s príjemnou, krémovou náplňou. Som veľký milovník jogutov. Osobne si aj tieto jogurtové ešte v jogurte vymáčam. BeBe s jogurtovou náplňou ma milo prekvapili, že ani sladké sušienky, nemusia byť vždy až nechutne sladké. Skvelo sa hodia k čaju alebo káve. Vyhovuje mi aj ich veľkosť a množstvo (4 sušienky), nemám rada sladkosti, ktoré otvorím a neviem zjesť naraz.

Iveta (23): Za najsýtejšie BeBe keksíky považujem tieto plnené. Chutia veľmi dobre, náplň je ľahká a chutná, nemala som pocit, že by som zbytočne prekročila hranicu od zdravého keksíku ku sladkosti. Ide o výborný variant na raňajky, ktorý spája cereálie a istú formu jogurtu. Pokiaľ viem, jesť by sa na řaňajky mali aj bielkoviny, takže jogurtová náplň tento optimálny stav spĺňa.

Hodnotenie: Bielkovinová bomba

BeBe Dobré ráno Müsli s ovocím
Andrea (33): Priznávam, že tento produkt ma na prvý raz zlákal veľkým nápisom o bohatom obsahu cereálií. Chuťovo nesklamali, oproti ostatným Bebe keksíkom cítiť pridané cereálie, takže ich hodnotím ako svoje najobľúbenejšie.

Erika (28): Sušienky vhodné na desiatu, príjemné, jemne sladké, mám rada ovocné príchute spolu so sušienkou, sú vhodné skôr na desiatu ako raňajky, alebo pribaliť do batoha na výlet, keď je pred vami dlhá túra. Neodporúčam však konzumovať nad pracovným stolom, trošku sa drobia.

Hodnotenie: Pre deň plný pohybu

BeBe Dobré ráno Kakaové – 30 % cukru
Vanda (22): Kakaové so zníženým obsahom cukru obsahujú o 30 % menej cukru ako ich klasický kakaový variant, ktorý som doteraz jedávala. Bola som teda zvedavá, čím prekvapia. V porovnaní s klasickými kakaovými sú však na počudovanie sladšie. Neviem, čím to je, ale tento zvrat sa mi páči.

Vierka (30): Ako pravidelný konzument BeBe keksíkov som, samozrejme, vyskúšala aj kakaové so zníženým obsahom cukru. Pocitovo som si k nim dopriala ešte osladenú kávičku, však som ten cukor niekde ušetrila, nie? Ale väčšinou jem keksíky len tak samostatne.

Hodnotenie: Sladké hoci bez cukru

BeBe Dobré ráno 4 cereálie s mliekom
Zita (38): Modré BeBe s mliekom sú vláčne a chutné. Nie je z nich cítiť iba vlákninu, hoci majú nadmieru celozrnného zloženia.  Sú skôr ideálnou kombináciou sušienky a mlieka v nej. Mám dve deti a mlieko im zrovna nechutí. Aj preto sa snažím urobiť kompromis, papajú ich obľúbenú sladkosť plus ukryté mliečko. 

Veronika (20): BeBe keksiky mám najradšej ráno s mliekom, niekedy si ich vezmem aj do práce na desiatu alebo olovrat. Sú posypané ešte navyše ovsenými vločkami, obsahujú štyri druhy cereálií. Percento cereálií je tu až 71 %! Čo by ste žienky chceli viac?

Hodnotenie: Maximálne množstvo potrebných cereálií

Názor odborníka na zdravú výživu: PhDr. Karolína Hlavatá, Ph.D
„Občas si Bebe Dobré ráno môžete dopriať i pri redukčnej diéte, ale vždy je potrebné raňajky doplniť o bielkoviny (napr. biely jogurt, v množstve cca 200 g). Aj vďaka bielkovinám v jogurte alebo v mlieku budete na dlhšiu dobu zasýtení."

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Nakupujeme"

Poradňa

Neprehliadnite