Test: Ochutnali sme najštíhlejšie cestoviny!

Test: Ochutnali sme najštíhlejšie cestoviny!

Tvrdí sa, že z cestovín sa priberá a mali by sme sa im vyhýbať. No nie každá cestovina je nepriateľ našej postavy. Proteínové cestoviny Organic Protein Pasta od Max Sport sú výnimkou. Otestovali sme dve príchute, sója a čierna fazuľa.

Už samotný obal vás dostane. Cestoviny sú totiž v každej oblasti na maximum. Sú vegánske, bez GMO, BIO, organické, bezgluténové, bezlepkové, plné vlákniny s nízkym GI.  

Navyše, na obale sa kompletne dočítate, z čoho sú a ako sa varia v ôsmych jazykoch. Jednoducho, tento tovar musí ísť do sveta. Všetky tlačené informácie sú čitateľné, veľkými písmenami, nepotrebujete na ne lupu. Výrobca je mimoriadne transparentný.

Balenie má 200 g. Pokiaľ máte pocit, že by ste zjedli cestovín viac, verte mi, že tieto bielkovinové už nasycujúco voňajú pri varení. Nejde o klasické, múčne, sacharidové, ktoré vás vedia skôr vyhladovať. 

 

Otváranie je veľmi ľahké. Z nastrihnutej strany obalu ťaháte lem chirurgicky presne, takže s vreckom pri otváraní nemusíte bojovať. Veľmi elegantné.

 

Organic Protein Pasta – Zelená sója
Sú zelenkavo-hnedasté, vyrobené iba zo sóje a vody. A to je všetko. Skutočne. Toto je ich kompletné zloženie. Žiadna múka, cukor, ani štipka soli. Dávame bod za vtipný dizajn. Cestovina totiž vyzerá ako sójový struk.

 

Na 100 g (polovica balenia), obsahuje neuveriteľných 42g bielkovín. To je oveľa viac ako má vanička tvarohu, konzerva tuniaka, aj veľká dávka práškového proteínu.

 

Pri varení sa okamžite potápajú. Majú skvelú dĺžku, niečo medzi klasickými slížmi a špagetami. Hneď mäknú a hotové sú za 3-5 minút.

 

Nemenia tvar, nezväčšujú sa, umelo nenafukujú. Na obrázku vľavo vidíte už uvarenú cestovinu, vpravo je surová.

 

Rozhodla som sa pripraviť ich dvoma spôsobmi. Prvý je veľmi jednoduchý. Ak sa ponáhľate a ste po tréningu, stačí ich len uvariť a ozdobiť zeleninou. Nepotrebujete k nim vyvárať kura alebo nejaké iné mäso. Samotné cestoviny sú obrovská dávka bielkovín.

 

Alebo ich dajte na panvicu podusiť a urobte si túto proteínovú večeru aj s dobrým vínkom. Pre seba samého!

 

Trošku sa rozmaznajte. Tieto cestoviny sú totiž za odmenu. Čo sa týka chuti, majú trochu celozrnnú arómu, čo nie je problém.

 

Organic Protein Pasta – Čierna fazuľa
Pokiaľ neobľubujete hrubé cestoviny, druhým variantom týchto proteínových cestovín sú fazuľové nite. Sú bez lepku a laktózy, vyrobené iba z čiernej fazule a vody. Aj oni majú na 100g neuveriteľných 42g bielkovín.

 

Pri varení to trochu vyzerá, ako by ste zohrievali v hrnci vlasy. Na Halloween skvelé! Ale aj na každý deň, ak sa chcete stravovať racionálne a ste fyzicky aktívnejší človek. Po uvarení sú veľmi vláčne, zdalo sa mi, že trošku mäkšie ako sójové.

 

Rozhodla som sa ich pripraviť na sladko. Bola som zvedavá, ako budú chutiť s mrazeným ovocím. Recept je jednoduchý.

 

Rozmixujte mrazené ovocie, pridajte trochu mlieka alebo tvarohu a potom zmes nalejte na cestoviny. Ešte teplé cestoviny sa ovocného smoothie napijú a vy sa už len chytajte stola, aby ste neodpadli o tej super chuti.

 

Celková energetická hodnota jednej porcie týchto mňamiek je iba cca 300 kalórií! Totálna diéta. Z jedného 200g vrecka môžete pripraviť rodinné menu až pre štyroch ľudí. Sú veľmi sýte a nepriberá sa z nich! Obsahujú totiž hlavne čisté bielkoviny, takmer nula gramov tuku a cukru, iba zdravé sacharidy. Napriek tomu, že ide o produkt zo strukovín, vôbec ma nenafukovali.

HODNOTENIE: Chutné, zdravé a slovenské cestoviny

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Nakupujeme"

Poradňa

Neprehliadnite