Tampóny, aj na sex počas menštruácie!

Tampóny, aj na sex počas menštruácie!

Mnohé páry si zvykli existovať v systéme, že raz do mesiaca majú v oblasti pohlavného styku biologicky vynútenú prekážku. Či už sa tak rozhodli zo zdravotného hľadiska alebo z toho estetického.

Mnohým mužom a ženám príde menštruačné krvácanie nepríjemné a styk počas neho nehygienický. Je to, samozrejme, vec vlastného postoja, ale nemusí tomu byť tak, ak si na sex vytvoríte správne podmienky.

V prvom rade je na mieste používať kondóm, vyhnete sa tak prípadným infekciám na oboch stranách. Pre ochranu okolitého prostredia vám postačí dať pod seba starý uterák alebo sa s partnerom presunúť do sprchy.

Počas styku sa neodporúča používať klasické tampóny, jednak vám pri takomto riešení hrozí poranenie a taktiež sa vám tampón môže presunúť tak hlboko, že na jeho vytiahnutie budete potrebovať pomoc gynekológa.

Novinkou na trhu sú anatomicky špeciálne prispôsobené tampóny stvorené na pohlavný styk.

Anatomické tampóny
Novinkou na trhu sú ale anatomicky špeciálne prispôsobené tampóny stvorené na pohlavný styk počas menštruácie.

Využívať sa ale môžu aj pri kúpaní na verejnom priestranstve, pri športe či v saune a majú mnoho iných výhod: pri styku ich necítite, sú pohodlné a príjemné, majú vysokú absorbčnú kapacitu a sú priateľské k životnému prostrediu.

Sú samozrejme klinicky a dermatologicky testované a vyrobené z ľahkého špongiovitého materiálu.

Ako na to?
Každý tampón je hygienicky samostatne zabalený. Úlohou tampónu je uzatvoriť krčok maternice, čo umožňuje hygienické a pohodlné podmienky pre pohlavný styk. Základným pravidlom je však naučiť sa správne ho zaviesť. Pred každým zavedením a vyberaním si umyte ruky a vyberte tampón z obalu.

Najpohodlnejšia pozícia pre zavedenie tampónu je postojačky s jednou nohou položenou na vyvýšenom mieste, napríklad na stoličke. Prostredník umiestnite do stredu plochej strany tampónu, druhou rukou roztvorte pysky a tlačte tampón do pošvy až kým nepríde do kontaktu s krčkom maternice.

Podobne ako pri vkladaní, aj pri vyberaní budete potrebovať trochu trpezlivosti. Tampón vyberiete pomocou ukazováka a prostredníka na spôsob pinzety. Ak pri vyťahovaní zaznamenáte komplikácie, skúste prejsť do podrepu, hĺbka vagíny sa v tejto polohe zmenší.

Aj napriek odlišnému tvaru majú s klasickými tampónmi niečo spoločné. Dĺžka použitia je 8 hodín, odporúča sa ale vymeniť tampón po štyroch až šiestich hodinách, pri manipulácii treba klásť väčší dôraz na hygienu a takisto hrozí aj zriedkavý ale vážny TTS syndróm- syndróm toxického šoku, o ktorom sa dočítate na každom balení tampónov.

Autor: Tamara

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite