Svadobné dary: Ktoré dnes letia?

Svadobné dary: Ktoré dnes letia?

Svadobné dary sú často najväčším zdrojom omylov. Očakáva sa od nich, že budú veľkolepé, potrebné, významné alebo len milé prekvapenia, ktoré však nemajú uvádzať do rozpakov. Druh daru samozrejme závisí od toho, ako do hĺbky novomanželov ako pár poznáte. Dávať im pobyt v prírode bez doplnkových služieb, keď nezvyknú chodiť na hory, je milé, ale nie až tak výstižné a „to pravé“ gesto.

Najcennejšie sú zážitky
Ale – musíte sa trafiť. V súčasnej dobe sú moderné a už aj finančne celkom dostupné viaceré akčné darčeky pre dvoch. Čo napríklad? Zorbing, paragliding, vyhliadkový let (vrtuľníkom, lietadlom, balónom), deň v ľanovom parku (v zahraničí majú parky, ktoré sú naozaj „zážitkové“), rafting, splavovanie, tandemový zoskok. Ako doplnok môžete pridať na relaxáciu s wellnes službami (floating, masáže, zábaly, sauna, pivný kúpeľ, kryokomora).

Alebo čo takto niečo vzdelávacie, pokiaľ viete, v čom sa chcú zdokonaliť?  Kurz cudzieho jazyka, spoločenského tanca, bojového umenia, fotografie - samozrejme, všetko pre dvoch. Ak viete, kedy môžu, skúste im kúpiť pobytový alebo poznávací zájazd do krajiny, kam by sa chceli ísť pozrieť, alebo len ubytovanie niekde na samote pri mori. S agentúrami a cestovnými kandeláriami sa dá určite dohodnúť na tom, že termín si novomanželia (v určitom rozmedzí) vyberú potom sami.  

Darujte poklad
Darovanie peňazí je spoľahlivé a pre mnohých po vstupe do slovenského manželstva aj veľmi potrebné. Istým trendom je túto svadobnú hotovosť niečím obzvláštniť a dať ju, napríklad, v truhlici. Či už ju vyplníte len lesknúcimi sa eurami alebo aj rôznymi menšími darmi – od čajových ližičiek po dvd-čka a knihy, manželia okrem vtipných aj hodnotných darčekov dostanú aj moment tajomstva a prekvapenia. A ako to prešpikovať do dokonalosti? Skúste im k tomu pokladu dať iba kľúč – mapu a na štýl geocachingu ho niekde zahrabať. Nech si ho hľadajú. Bude to dobrodružstvo - ich spoločné!

Originálny dar – spomienka
Čo tak im nakrútiť video s odkazmi od všetkých priateľov a rodiny? Áno, chce to trochu snahy a organizácie, ale verte, že si to manželia budú vážiť viac, ako hodnotný dar – priania od milovaných ľudí, ku ktorým sa môžu vždy vrátiť.

Alebo, ak sa spojíte s viacerými, čo skúste im darovať aj nástroj spomienok – fotoaparát alebo kameru. Každú mladú rodinu alebo pár, ktorý bude chcieť novú životnú etapu od začiatku kvalitne dokumentovať, to isté poteší.
 
Dajte im hru

Hrnce, periny, záclony a závesy určite dostanú do starších generácii a povedzme si otvorene – to si vedia kúpiť aj sami. Musia. Ale dať im niečo, pri čom budú tráviť voľný čas, to je pekná pridaná hodnota. Čo tak im venovať súbor takých tých „lepších“ hier – petang a tenisové rakety na von, Scrabble na hru vo slovami, Activity na tvorivé využitie času alebo zábavu s priateľmi?

Zoznamy to istia
Svadobný zoznam manželských darov má dlhú trádiu. Aj tá sa však modifikuje. Niektoré páry si vedia urobiť webový stránku, na ktorej si naklikajú všetky veci a služby, ktoré by sa im eventuálne mohli hodiť. Hneď vidíte cenu a nemáte problém s vymýšľaním – je to železná istota.

Ak sú internetovo zdatní, dá sa nastaviť aj prístupnosť, či neprístupnosť daru – teda to, či už ho má v pláne kúpiť niekto iný. Dokonca sa zvyknú na stránku aplikovať aj prekliky priamo na e-shop, kde manželmi vybranú vec okamžite zakúpite. A máte po starostiach.

Autor: Mirka

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa

Neprehliadnite