Suchý orgazmus: Došla mu šťava?

Suchý orgazmus: Došla mu šťava?

Povedal vám váš partner počas spoločného milovania, že práve mal suchý orgazmus? Je to vôbec možné? Chcel sa vás iba striasť? No nehľadajte hneď za tým mužovo klamstvo. Suchý orgazmus u silnejšieho pohlavia naozaj existuje, a nemusí byť vždy výhovorkou, ako zakryť neúspech v posteli alebo nechuť pokračovať.

Ejakulácia neznamená vždy orgazmus
Vo väčšine prípadov u mužského pokolenia vyvrcholenie pohlavného styku prichádza spoločne s výronom semena. No nie vždy. Niektorí muži to dokážu na sucho a dokonca viackrát! Kedy možno hovoriť o suchom orgazme?

Keď telu dôjde „šťava“
Milovali ste sa viackrát za sebou a on už nevydal zo seba ani kvapku? Po viacerých vyvrcholeniach nasledujúcich v krátkom čase po sebe proste mužský organizmus nestíha doplniť zásoby ejakulátu. Vtedy muž prežíva pocity ako pri mokrom orgazme, aj keď bez výronu semena. Treba si iba počkať a dopriať partnerovi oddych.

Cielený suchý orgazmus
Práve vďaka suchému orgazmu môže i váš partner dosiahnuť viacnásobné vyvrcholenie. Len sa to treba naučiť. Dá sa to prostredníctvom tantrických techník, ktorým je potrebné venovať sa dlhšiu dobu. Konkrétne sa posilňuje sval zvaný  Pubococcygeus.

Slúži na zadržiavanie moču. Pravidelným sťahovaním a uvoľňovaním týchto partií ( ale nie počas močenia) sa dá dopracovať k viacnásobnému sexuálnemu vrcholu i u vášho milostného partnera. Takisto dôležitú úlohu zohráva dýchanie a samotné prežívanie pohlavného styku.

Kedy je dôvod na obavy
Mal váš partner dostatok oddychu a nesnaží sa o úmyselný suchý orgazmus, no napriek tomu k ejakulácii nedochádza? Môže ísť o zdravotné problémy. Vtedy treba vyhľadať pomoc odborníka. Jednou z možných príčin býva situácia, kedy ejakulát semena je vypudený opačným smerom. Teda nie von ale späť do močového mechúra.

Tento stav vyvolávajú najmä neurologické poruchy. Ďalej tiež dôsledkom niektorých chorôb sa semeno nemusí vytvoriť vôbec alebo len v malom množstve. Medzi ne patrí cukrovka, operácia prostaty či močového ústrojenstva celkovo, roztrúsená skleróza a iné. Na tvorbu ejakulátu má negatívny vplyv taktiež užívanie niektorých liečiv či drog. Alebo nakoniec ide len o predstieranie orgazmu. Priznajme si. I nám ženám sa to občas stáva.

Autor: Ella

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite