Liečivé spermie: Znižujú ženám depresie?

Liečivé spermie: Znižujú ženám depresie?

Sex sa zdá byť viac ako len hormonálne vypúšťanie a krátke momenty potešenia. Vedci dokazujú, že sex je veľmi prospešný pre naše zdravie, zatiaľ čo nedostatok aktívneho sexuálneho života môže mať negatívne účinky. A masturbácia nie je vždy riešenie.

Dokedy budete plodná? Zistite to!

Sex je prospešný ako pre srdce a krvný obeh, tak najmä pre mozog. Sex trikrát týždenne znižuje riziko srdcového infarktu o 50%. Počas pohlavného styku je aj dych hlbší, čo znamená lepšie okysličenie organizmu.

Ľudia, ktorí sú nedobrovoľne v celibáte alebo inak sexuálni abstinenti často vykazujú depresívne pocity ako hnev, frustráciu, paranoju a dokonca aj depresie. V skutočnosti, v prípade ľahkých depresií po sexe mozog uvoľňuje endorfíny, ktoré znižujú stres a navodzujú stav eufórie.

Liečivé spermie
Zdá sa tiež, že niečo v spermiách prispieva k dobrému vplyvu na náladu. Výskumy ukázali, že ženy, ktorých partneri používali kondómy, boli náchylnejšie k depresiám než ostatné.

Má to mať niečo dočinenia s chemikáliou, nájdenou v spermiách, ktorá sa vstrebáva vo vaginálnom trakte a moduluje ženské nálady. Zdá sa, že spermie tak fungujú ako antidepresívum pre ženy. Ženy, ktoré majú sex s kondómami sú častejšie obeťami rozpadu vzťahov.

Každopádne, vždy sa treba radšej chrániť pri sexe a milovať sa čo najčastejšie. Sex totiž spôsobuje uvoľnenie endorfínov, hormónov šťastia v mozgu, ktoré prinášajú so sebou dobrú náladu. Britský výskum dokonca preukázal, že sex má na našu náladu lepší vplyv ako peniaze!

Sex podľa veku: Ako je to v 20, 30 či 40-tke?

Takže ak budete spokojní a sexuálne aktívni, prinesie vám to blažený život. Psychológovia už vedia, že šťastní ľudia sú zvyčajne viac sexuálne aktívni, a mnoho štúdií potvrdilo, že ľudia, ktorí majú depresie, majú menej sexu. Isté je, že myseľ a sex sú prepojené nádoby.

K čomu je ešte milovanie dobré?
Sex znamená jemnejšie kožu. Zdvojnásobuje totiž vylučovanie estrogénu, a to robí aj väčší lesk vlasov a zároveň sa aj pleť stáva jemnejšou. Dlhodobé výskumy ukázali, že pravidelný sex zvyšuje životnosť ľudí.

Časté orgazmy (asi 100x za rok) boli spojené s nárastom života o 3-8 rokov a zníženie rizika predčasnej smrti o 50%.
Potenie pri sexe čistí kožné póry, čím je pleť jasnejšia a znižuje riziko vzniku dermatitídy.

Sex vyrovnáva pohlavné hormóny. Estrogén chráni ženské srdce, ale z dlhodobého hľadiska to môže byť účinné aj proti Alzheimerovej chorobe a osteoporóze, zatiaľ čo testosterón podnecuje rast kostí a svalov. Ale príliš veľa sexu, môže byť aj škodlivé, viac ako trikrát týždenne, môže oslabiť imunitný systém, ktorý bude náchylný k infekciám.

Autor: Sisa

Mohlo by vás tiež zaujímať...

Sex je nielen vzrušujúco prežitým časom s partnerom, ale aj účinným liekom na rôzne strasti. Pomáha fyzicky aj psychicky a dokonca nás skrášľuje! Vďaka nemu bude pleť ako nová, treba sa len pravidelne a výdatne milovať. Ako sex zlepšuje našu pleť?

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite