Snívanie o sexe nám pomáha

Snívanie o sexe nám pomáha

Snívanie so šteklivým podtextom sa neobmedzuje len na prvoplánové sexuálne predstavy. Je to intenzívna a plnohodnotná oblasť snov, do ktorej sa pravidelne v spánku ponára naše telo a duša, aj keď o tom vždy nevieme. Muži aj ženy si pravidelne prechádzajú sexuálnymi snami, na ktoré reaguje ich telo – vzruší sa, aj duša – pamätá si ich alebo oboje.

Niektoré psychologické teórie, ktoré sa opierajú o kontroverzného Freuda, tvrdia, že dokonca aj symboly v snoch, ktoré nemajú jasný pohlavný kontext, si môžeme vysvetľovať intímne a že mnohé naše komplexy, obsesie a povahové črty svojou sexuálnou charakteristikou môžeme vysvetliť alebo odôvodniť.

Domnievajú sa, že len spoločenské konvencie nám bránia naplno prejaviť naše pudové, zvieracia "ja", teda poľa Freuda "ONO", ktoré sa riadi inštinktmi a je veľmi, veľmi sexuálne. A preto sa uvoľňuje v snoch, kde pravidlá spoločnosti dodržiavať nemusí. Kde tieto sny vznikajú?

Telo alebo duša?
Ukazuje sa, že mužská aj ženská erekcia (prekrvenie a zväčšenie klitorisu) mohutnie a slabne niekoľkokrát za noc a tieto fázy nemusia nutne súvisieť s nejakými stimulačnými snami. Naše telo totiž prežíva vzrušenie aj keď v podvedomí neprebieha erotický sen - teda sexuálny v hlavnom zmysle. Alebo má Freud pravdu v erotickom kontexte sa dá vysvetliť všetko?

Nie je to však tak, že by naše telo a vizualizácie v spiacom stave nesúviseli vôbec. Ak sa nám preženie dušou silná  pohlavná predstava, telo na ňu reaguje a naopak, keď sa telo v spánku dostane do vzrušeného stavu, môže aj samo nejakú vyvolať. Aké sú výhody erotických snov?

Môžeme všetko
Intímne sny sú často veľkolepejšie ako naše aktívne vyvolané predstavy. Keďže v spánku sme celkom uvoľnení a to ako telesne, tak v mysli, ťažko ovplyvniteľné sféry duše nám často ponúkajú divadlo, ktoré by sme za bdelého stavu nikdy nezrežírovali. A páči sa nám. Veď koľkokrát sa aj vám iste stalo, že erotický zážitok zo sna ste si preniesli do civilného života, rozvíjali ho, či dokonca plánovali.

Cibríme si sexuálne zručnosti
Čo sa v sne naučíš, to cez deň akoby si našiel. Niektoré intímne snenie môže byť veľmi nepríjemné, lebo nám napadajú veci, ktoré sú v bežnom svete morálne neprijateľné a nám samým navodzujú nepríjemné zimomriavky – napríklad sex s príbuzným.

Ale tie reálnejšie, „horúce“ sny nám môžu len našepkať – ako. Ak ste sa vaše snenie a následné prebudenie naučili spájať aj s autostimuláciou alebo pohlavným stykom ako zavŕšením vášho nočného vzrušenia, táto telesná motivácia môže váš reálny intímny život veľmi posilniť.

Overíme si potenciu
Na reakcii nášho tela počas spánku sa dá celkom dobre zistiť aj ľudská impotencia a frigidita, teda aspoň jej charakter. V spánkovom centre sa zamerajú na „erekčné“ fázy tela počas snenia a zistia, či ich je ten-ktorý človek schopný. Ak áno – odpoveď je jasná, jeho problém so sexuálnym vzrušením je psychického rázu. Ak nie, problém s pohlavím je fyzický.

Autor: Mirka

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa

Neprehliadnite