Tá ženská je ako šváb, ktorého treba zašľapnúť!

Psychologická poradňa11.01.2012
Tá ženská je ako šváb, ktorého treba zašľapnúť!

Rada by som Vá poprosila o radu. Mám problém s jednou osobou, pričom sme nikdy nemali žiaden konflikt iba ju nemôžem vystáť. Aj keď nám v práci denne tlačia do hláv, že nesmieme dávať na prvý dojem, u tejto osoby som ju hneď od prvého momentu nemala rada.

Je to priateľka brata môjho manžela. V podstate sa ani nestretávame, ale možno trocha nemiestne som manžela žiadala aby na našu svadbu neprišla. Svadbu sme mali sotva pred mesiacom. Nakoniec nastal problém, tesne pred svadbou som sa dozvedela, že tam príde, snažila som sa odosobniť a povedala som si, že možno je v skutočnosti iná ako o nej všetci hovoria. Ale na svadbe sa ožrala aj s bratom môjho už manžela a robili tam cirkus.

Ja tú ženskú neznášam je ako šváb, ktorého treba zašľapnúť, využíva čo len môže, cucia prachy od rodiny môjho manžela. Po svadbe sa to pomali utriaslo a ja som si povedala, že sa s tou osobou nebudem nikdy stretávať. Teda aspoň snažiť. 

Pred týždňom však zverejnila že je tehotná, keď vidím tie jej keci na FB tak mi stále stúpa krvný tlak, jednoducho sa neviem od toho odosobniť a potrebovala by som Vašu pomoc. Viem je to asi malicherná záležitosť, ale bohužiaľ dostáva sa to aj do nášho manželstva, pretože ja sa s ňou nechcem stretávať. V podstate ani rodina môjho manžela, teda aspoň to tvrdia, predo mnou na ňu nadávajú, ale potom sa k nej správajú ako keby sa nič nedialo.

Neviem ako to mám oddeliť od môjho života, od nášho života s manželom, robí nám to v manželstve nezhody. Vopred ďakujem za radu.

Anka, Košice

Dobrý deň!

Asi sa budete diviť, no mojím názorom je, že problém nie je v osobe, ktorá Vám vadí, ale vo Vás. Vy si čítate jej internetové statusy, Vy venujete prehnanú pozornosť všetkému, čo sa jej týka.

To, že ste sa obe ocitli v jednej rodine nezmeníte a chcieť po manželovi, aby sa vôbec nestýkal so ženou svojho brata je rovnaké, ako keby sa nemal stýkať s bratom. Zmierte sa s tým, že v živote nám nemôže byť každý sympatický, nevenujte jej osobe prehnanú pozornosť, povedzte rodine a ich „klebeteniu" stop, nezaplietajte sa do pavučiny ohovárania, kde si len utvrdzujete svoje prehnané názory, naviažte inú tému.

Myslím, že táto žena to nemá vo vašej rodine ľahké, nemyslite len na to ako sa správa a aká je kontroverzná, ale z čoho vyplýva jej správanie? A z čoho Vaša prehnaná zášť?

Na Vašom mieste by som energiu, venovanú do „nenávisti" k tejto osobe investovala radšej do vzťahu s Vaším manželom. Inak sa na Vás začne dívať ako na netolerantnú ženu, ktorá chce, aby zaprel vlastného brata.

Možno je moja odpoveď v určitom ohľade prehnaná, no chcela som Vám ukázať druhú stranu mince Vašej prehnanej zášti. S pozdravom

Mgr. Eva Jurčáková

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa