Návrat z výkonu trestu odňatia slobody - šanca začať nanovo!

Psychologická poradňa15.01.2010
Návrat z výkonu trestu odňatia slobody - šanca začať nanovo!

Pred týždňom som sa vrátil z výkonu trestu odňatia slobody. Pred nástupom v roku 2006 som žil v spoločnej domácnosti s priateľkou s ktorou mám dnes už štvorročného syna.

Od druhej polovice trestu sa všetko zmenilo, našla si priateľa. Problém je v tom, že aj ju čaká súdne konanie, ktoré môže skončiť trestom odňatia slobody. Skutok sa stal pred tým ako sme sa spoznali. Jej súčasný priateľ o tomto probléme nevie a aj jej, aj mne je jasné, že po akomkoľvek rozsudku dôjde pravdepodobne k ich rozchodu.

Otázka: Ako sa mám zachovať ja, keď aj jej vyjadrenie je teraz si užívam šťastie?

Boris, Banská Bystrica

Návrat z výkonu trestu vám dáva možnosť začať nový život, spraviť všetko pre to, aby ste minulé chyby neopakovali.

Vašou výhodou je, že sa máte ku komu vrátiť, hoci tento vzťah je problematický. Máte však spoločné dieťa a to by mal byť dostatočný dôvod na to, aby ste váš vzťah obnovili, napriek nevere partnerky, pokiaľ je ešte návrat možný.

Mali by ste sa zachovať konštruktívne a navrhnúť priateľke, že by ste rád boli jej a vášmu dieťaťu oporou v ďalšom živote.

Ak ste prišli do stretu so zákonom, neznamená to, že musia prísť do stretu aj vaše city.

Zoberte ukončenie pobytu v nápravno - výchovnom zariadení ako šancu všetko napraviť, odpustiť, ak je čo. Nikdy nie je neskoro dokázať, že aj život, ktorý ste si skomplikovali, dokážete žiť zmysluplne a čestne ďalej.

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa