Zopár tipov ako sa zbaviť strií a ovisnutého brucha

Poradňa zdravej výživy26.01.2011
Zopár tipov ako sa zbaviť strií a ovisnutého brucha

Dobrý deň. Chcela som sa spýtať, ako ľahko a nie drasticky sa dá schudnúť. Som 6 mesiac po pôrode a mám skoro o 18 kg viac ako pred tehotenstvom. Mám 165 cm, momentálne tak 90-91 kg a som z toho zúfala.

Čo by som mala obmedzovať v jedálničku?/dieťa nie je kojené/ Čo by mi pomohlo na strie a ovisnuté brucho najlepšie?? Rotačný kruh mám, krémy na strie tiež, ale nepomáha mi to veľmi. Ďakujem!

Lucia, Púchov

Začnem od konca vášho mailu. Nepoteším vás, ale ak ste na vašom tele spozorovali strie, s veľkou pravdepodobnosťou ich už krémom neodstránite. Krém proti striám sa odporúča používať v období tehotnosti, keď je koža vystavená nadmernému tlaku. Bohužiaľ, vznik strií je daný do vysokej miery geneticky. Preto ak už vznikli, zbavíte sa ich jedine chirurgickým zákrokom.

Problém ovisnutého brucha môžete začať riešiť aj na rotačnom kruhu. Najlepšie však spravíte pravidelným cvičením starých dobrých brušákov. Tiež vám odporúčam začať pestovať akýkoľvek šport. Či už to bude plávanie, zumba, bicyklovanie. Pravidelným tréningom si najlepšie vyformujete postavu.

Ťažšie už bude radiť ohľadom schudnutia 20kg, ktoré by bolo vo vašom prípade žiadúce na dosiahnutie fyziologickej hmotnosti. Potrebujete niekoho, kto by vám zostavil konkrétny diétny plán, zvolila by som aj medikamentóznu pomoc. Určite vás musím nasmerovať do obezitologickej poradne. Jednou dobre mienenou radou sa váš problém nevyrieši. Potrebujete pravidelné konzultácie a dlhodobý dohľad odborníka nad vaším chudnutím.

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa