Redukcia hmotnosti: Na 80% je to o strave

Poradňa zdravej výživy13.04.2011
Redukcia hmotnosti: Na 80% je to o strave

Dobrý deň, mám v pláne začať s delenou stravou, moja váha je 74-75 kg, výška 174 cm a vek 26 rokov. Mojim cieľom je schudnúť na 70 kg. Chcem sa opýtať ako je to s ovsenými vločkami, či ich môžem kombinovať aj s mäsom, prípadne syrom alebo vajíčkom. Aký máte názor na delenú stravu, prípadne typ na nejaký účinný spôsob zhodenia nežiadúcich kilogramov? Ďakujem

Karla, Poprad

Nie som zástanca delenej stravy a ani iných redukčných programov. Preto vám nebudem zakazovať kombináciu ovsené vločky a mäso, prípadne syr. V zásade je vhodné si uvedomiť, že stravovanie je veľmi dôležité pri snahe zbaviť sa zbytočných kilogramov.

Ak sa pozrieme globálne na proces redukcie hmotnosti, tak až 80% snahy schudnúť dosiahneme vhodným stravovaním, zvyšných 20% má na starosti pohybový režim, cvičenie, ktoré je v procese redukcie hmotnosti veľmi dôležité.

Čo sa týka stravovania, najdôležitejšie je dodržiavať vhodné zásady stravovania. Nejedzte v strese, pri jedení sa neponáhľajte, neprejedajte sa, obmedzte konzumáciu príloh a pečiva, 2 hodiny pred spaním už pite len nesladené nápoje, neodporúčam konzumovať akékoľvek jedlá, snažte sa jesť pravidelne 5x denne a medzi pokrmami nepožívajte žiadne pochutiny ani sladké druhy ovocia /tým myslím všetky okrem citrusov a kiwi/. Samozrejme konzumácia sladkostí, slaných pochutín a vyprážaných jedál je zakázaná.

Ak sa vám týmto spôsobom nepodarí schudnúť ani kilogram v období 3 mesiacov, odporúčam vám konzultáciu v dietologickej / obezitologickej poradni. Tam vám najlepšie poradia čo robiť s nežiaducou hmotnosťou.

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa