Prečo nepriberám?

Poradňa zdravej výživy02.07.2012
Prečo nepriberám?
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na malý problém, ktorý neviem vyriešiť a nikde ani sa dočítať... Mám problém že som chudý, mam 38 rokov, 178 cm a vážím iba 68 - 70 kg...

Všade len ako schudnúť, no nikde nie je o pribratí, tak preto sa obraciam na Vás... Stravujem sa nepravidelne, kvôli môjmu zamestnaniu, pracujem v oblasti zdravotníctva... raňajkujem každé ráno vždy v inom čase, niekedy o 3 ráno, niekedy zasa až okolo 6 hod, záleží kedy idem do práce, mam nepravidelnú pracovnú dobu. Obedujem medzi 12 - 16 hod. večeriam aj 2 x , zjem toho veľa aj po nociach... Pravidelne mam stolicu...

Som darca krvi, darujem pravidelne, no v krvi nikdy nič nezistili , že by som mal nejaké problémy, u endokrinológa mi povedali že mám byť rád , že mi dobre spaľuje... Skúšal som aj B12 si pichať, bohužiaľ bezvýsledne... No len by som rád pribral, aby som vyzeral ako 38 ročný chlap.

Ďakujem za radu, ak mi budete vedieť poradiť...

Mirec, Kežmarok

Podľa popisu vášho zdravotného stavu by ste mali byť šťastný, že o pár rokov vám nehrozí rozvoj žiadneho civilizačného ochorenia.

Myslím si, že nízku hmotnosť máte danú geneticky a tiež je dosť ovplyvnená rytmom života, ktorému sa ako zdravotnícky pracovník bohužiaľ nevyhnete.

Ako darca krvi nie ste vyšetrený komplexne. Žiadalo by sa podstúpiť interné vyšetrenie s podrobným laboratórnym vyšetrením krvi, RTG hrudníka a USG-sono brucha. Počas chronických stresov ste si mohli kľudne vypestovať chronickú gastritídu. To by mohlo potvrdiť alebo vyvrátiť gastroenterologické vyšetrenie. A v neposlednom rade by sa oplatilo prehodnotiť či neprestať fajčiť, ak náhodou holdujete aj takejto neresti.

Možností ako sa dopátrať k zdravotnému problému vo vašom prípade je hneď niekoľko. Určite nečakajte a dajte sa spolu s vaším ošetrujúcim lekárom do pátrania a verím, že budete úspešný.

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa