Pozor! "Nočný život" sa podpíše pod vašu váhu

Poradňa zdravej výživy16.06.2011
Pozor! "Nočný život" sa podpíše pod vašu váhu

Dobrý deň. Začala som pracovať na tri smeny týždeň - ráno, noc a poobede. Na nočnej mám problém niečo zjesť, keď tak až ráno okolo štvrtej si dám biely jogurt s cereáliami potom už nejem, až keď sa zobudím okolo 14:00.

Pohybu mám dosť, chodím často peši a doma mám stacionárny bicykel na ktorom cvičím každý druhý deň okolo 45 min. Ale aj tak som nabrala 4 kg. Je to nepravidelnou stravou? Pred nedávnom som mala pravidelnú stravu, lebo som robila iba ráno a mohla som zjesť všetko a teraz sa mi zdá, že priberám aj z vody. Ďakujem Vám za odpoveď.

Eva, Žilina

Na vašej nespokojnosti s hmotnosťou sa určite podpísali zmeny spojené so zmenenou pracovnou dobou. Telo cíti, keď prežívame dyskomfort. A práca na smeny je určite väčší stres ako práca v klasickom pracovnom čase. Možno si po čase váš organizmus na nové pomery zvykne a vy dokážete schudnúť bez väčšej námahy. Bohužiaľ, môže sa stať aj opačná situácia. A to opätovné pomalé priberanie. V tom prípade by som riešila váš problém s odborníkom na výživu osobne.

Zmeniť pracovný čas bude podľa všetkého nereálne, tak budete musieť pristúpiť k pomoci telu zvyknúť si na novú skutočnosť možno aj medikamentózne. Verím, že táto zmena vo vašom pracovnom živote vám neprinesie žiadne zdravotné problémy a budete môcť vykonávať svoje zamestnanie ako doteraz.

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa