Čitateľka: Čo jesť na raňajky a na večeru?

Poradňa zdravého životného štýlu30.04.2016
Čitateľka: Čo jesť na raňajky a na večeru?

Dobrý deň,
som v strednom veku (50+), kedy zhodiť nejaké kg je už oveľa ťažšie ako za mlada. Napriek tomu sa nevzdávam. Cvičím si v obývačke, sporadicky chodím plávať, bicyklovať. Čím mám už roky problém sú raňajky a večere. Kedy a čo? Názory odborníkov, čo som za predchádzajúce roky preštudovala sa rozchádzajú.

Je vhodné dobre sa ráno nasýtiť, alebo skôr len ľahšie, prípadne ako v mojom prípade doobeda jedávam len ovocie a obed okolo 11-12h. Nejaké štúdie uvádzajú, že práve ráno a doobeda je organizmus v akejsi očiste a je vhodné ho nezaťažovať, len piť. Iná štúdia zas preferuje pravý opak. Podobná očista prebehne, ak večer po 17. už nebudeme nič konzumovať. Aký je váš názor? Ďakujem a fandím vám!

Čitateľka

Tu opäť zostáva na úvod len prízvukovať, že každý človek je individuálny. Máte svoj životný “príbeh”, históriu športovania, pohybu, výživy, genetiku, metabolický typ, krvnú skupinu, aktuálny kondičný a zdravotný stav. Toto všetko sú detaily, ktoré treba zohľadňovať pri ďalších krokoch. My osobne nepreferujeme raňajkovanie, ale ak niekomu vyhovuje raňajkovať a vyslovene sa nevie bez raňajok pohnúť, mal by si niečo dať. Večeru si potom pokojne dajte aj neskôr, ideálne tri hodiny pred spaním. Dva až trikrát za deň jedlo úplne postačuju nárokom tela. Samozrejme, okrem zloženia, je dôležitá aj kvalita potravín. Ak máte záujem o úplne jasný plán, nechajte si vypracovať jedálniček na mieru. Veľa síl želáme!

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa