Prikrmovanie v 5-tom mesiaci: áno či nie?

Pediatrická poradňa27.10.2009
Prikrmovanie v 5-tom mesiaci: áno či nie?

Pani doktorka,

Mám 5 mesačného synčeka, dojčím ho celý deň, ale večer mu dávam 1 dávku Nutrilonu, pretože cez deň ho často dojčím a na večer už mám mlieka menej.

Spával nám celkom dobre, no teraz posledný týždeň sa budí každú hodinu. Cez deň taktiež spí asi dokopy 1 1/2. Chcela by som sa preto spýtať, či by som ho mohla začať dokrmovať (pr. nejakou hipp kašou na noc) alebo mám ešte počkať? Mohlo by mu to prikrmovanie v 5 mesiaci nejako poškodiť? Ďakujem.

Silvia, Žilina

Pani Silvia,

O dokrmovaní dieťaťa som písala v otázke „Prvé príkrmy pre bábätko" ...

Myslím, že problematiku ako začať dokrmovať som tam vysvetlila aj pre vás dostatočne, preto odporúčam kliknúť na vyššie uvedený odkaz a prečítať si podrobnosti o tejto problematike priamo tam.

Zároveň je tam aj odpoveď na vašu otázku, či by mohlo prikrmovanie v 5. mesiaci dieťaťu uškodiť. Samozrejme, že nenecháme dieťa hladovať, ak je množstvo materského mlieka už nedostačujúce, ale v opačnom prípade prikrmovanie nie je ešte nutné.

Je na vás, čím začnete dieťa prikrmovať, ale odporúčané je začať mäsovo-zeleninovým príkrmom a nahradiť jednu dávku denne, zväčša obedňajšiu.

Ale ani kaša nie je zlá voľba, rozhodnutie je na vás.

Neviem, prečo ste si zvolili práve hipp kašu. Ak vaše dieťa dokrmujete Nutrilonom, volila by som aj kašu z rady Nutrilon, táto kombinácia by sa mi zdala vhodnejšia.

S pozdravom

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa