Laparoskopická operácia vaječníkov

Gynekologická poradňa22.07.2009
Laparoskopická operácia vaječníkov
Dobrý deň, už niekoľko mesiacov mávam nepravidelné tupé bolesti pravého vaječníka. Gynekológ zápal po odbere krvi vylúčil, vaječník bol pri vyšetrení na pohmat bolestivý a sonom sa zistilo, že je o niečo zväčšený - doktor to nepovažoval za nejaké výrazné zväčšenie. Bolesti pokračujú, podľa môjho lekára je jediný ďalší postup laparoskopicka operácia, aby sa zistilo čo sa s vaječníkom deje. Rada by som počula viacero názorov, čo to môže byť, kým sa rozhodnem pre operáciu. Beriem HAK Lindynette 20. Ďakujem za odpoveď.

Martina, Lučenec

Milá Martina, bolesti v oblasti pravého podbruška môžu mať rôzne príčiny. Môže sa jednať o zápal váječníka, cysty, zápal slepého čreva, zrasty v oblasti vajíčkovodov spôsobené buď po prekonaní infekcie alebo pooperačne. Tiež sa môže jednať aj o endometriózu.

Zápal sa dá vylúčiť na základe laboratórnych výsledkov, no zrasty alebo endometriózu je možné diagnostikovať len laparoskopicky. Laparoskopia je v súčastnosti jednou z najpresnejších diagnostických metód a ak Vás tie bolesti veľmi trápia a sťažujú Vám každodenný život asi by bolo potrebné prozmýšľať o absolvovaní aj takéhoto druhu zákroku.

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa