Bradavice na pohlavných orgánoch

Gynekologická poradňa17.02.2011
Bradavice na pohlavných orgánoch

Dobrý deň, pani doktorka. Prosím o radu. Žijem s manželom už 24 rokov a už keď sme sa spoznali, vtedy mal na penise bradavicu. Na moju otázku, že čo to má môj manžel odpovedal že nič, len bradavicu.

Začala som mávať problém z výtokom, niekedy mávam mykózou. Myslela som, že je to normálne. V priebehu spoločného života som sa znova pýtala manžela a vravela som mu, že sa mu tá bradavica zväčšila, on že vraj nie.

Až teraz niekedy som si všimla, že jeho bradavica sa oveľa zväčšila má ju pri koreni penisu už na dvoch miestach. Je tmavohnedej farby a je vystúpená vrubkovitá, veľká asi 3x2 a druhá 1,5x1,5. Mám dosť veľké obavy.

Dokonca navštevujem infektologickú ambulanciu a tam okrem boreliózy, vysokého asla mi zistila pani doktorka, že mám infekciu aj na pohlavných orgánoch aj v ústnej dutine.

Mal by môj manžel navštíviť nejakého lekára a keď áno tak akého, je to predsa háklivá a dosť súkromná vec. Za radu vopred ďakujeme. S pozdravom

Alena, Trnava

Milá Alena, píšete, že žijete s manželom už 24 rokov a až teraz ste začali mať problém, ktorý chcete riešiť.

No, tie bradavice treba naozaj vyšetriť, nemusí to však znamenať najhoršie. Píšete, že pozorujete ich zväčšenie a počet, tak by bolo dobré, aby Váš manžel navštívil urológa, potom ev.kožného lekára.

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa