Neznášam sprchovanie!

Dermatologická poradňa17.07.2009
Neznášam sprchovanie!

Dobrý deň, môj problém pretrváva už celé roky. Vždy po osprchovaní, alebo okúpaní ma veľmi svrbí celé telo a posledné 2 roky ani nemusím prísť do kontaktu s vodou a svrbenie začne len tak bez príčiny. Najskôr mi zaberal Dithiaden, ale teraz už vôbec nič. Trvá to aj 3 hodiny až sa to upokojí, väčšinou už keď som rozškrabaná a dám na to alpu páli to a potom to prejde. Je to hrozné. Skôr by som prijala akúkoľvek bolesť ako to svrbenie.

Pani doktorka na kožnom mi povedala, že to je normálne, že to má veľa ľudí, ale ja okrem seba nikoho nepoznám. Moja hygiena spočíva v tom, že si umyjem pod pazuchami, chodidlá nôh a sedením na okraji vane pohlavné orgány, až keď už mám pocit, že nemôžem vydržať od špiny sa okúpem, ale to je potom strašné utrpenie. Ďakujem za pochopenie a pomoc. S pozdravom Biba.

Bibiana

Dobrý deň, Bibiana. Svrbenie môže byť spôsobené aj celkovým ochorením, preto by Vás mal vyšetriť internista, vylúčiť vnútornú príčinu, parazitárne ochorenie, alergiu alebo nadmerný stres.

Kožu si pravidelne premasťujte pleťovým mliekom s obsahom močoviny / Excipial / ktorý zmäkčuje kožu. Do kúpela môžete použiť Balneum Hermal Plus. S pozdravom

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa