Akné zmizlo! No namiesto nich mám teraz fľaky

Dermatologická poradňa31.05.2011
Akné zmizlo! No namiesto nich mám teraz fľaky
Dobrý deň. Mám 17 rokov a už od 14 ma trápi akné. Chodila som ku kožným lekárom, každý mesiac na čistenie pleti. Nič nepomohlo. Odišla som na rok do USA, a horor začal. Myslela som si že to nemôže byť horšie, ale začali sa mi tu robiť podkožné červené puky, pálili, boleli. Začala som chodiť ku kožnému, dal mi lieky, už som vymenila dva druhy, celkom mi to na akné pomohlo, no ostali mi strašné fľaky. Na tých miestach kde som mala akné, mám teraz - vyzerá to ako mapa - fľakaté červené miesta. Chcela by som sa toho zbaviť, ale neviem ako. Prosím o radu.

Júlia, Krupina

Milá Júlia,

Predpokladám, že si prekonala ťažšiu formu akné s príslušnou liečbou retinoidmi. Touto liečbou sa síce akné zahojí, ale môžu vzniknúť pozápalové prejavy, ktoré pacientom prekážajú.

Odporúčam Ti chrániť si pokožku od jari do jesene špeciálnymi emulziami s UV filtrom, aby nedošlo k tvorbe pigmentácii. Používaj pleťové vody iba s minimálnym obsahom alkoholu, ľahké hydratačné krémy určené pre aknóznu pleť /dostaneš v lekárni/ Dodržuj správnu životosprávu, vyhýbaj sa stresu a pokožka sa pomaly zregeneruje. Koncom jesene by bola vhodná ľahká zlupovacia kúra u odborníka a uvidíš, že sa pokožka zlepší.

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa