Silikóny už aj pre dievčatká?

Silikóny už aj pre dievčatká?

U niektorých dospievajúcich môže byť plastická chirurgia ako dar z nebies. Ale musí byť zo správnych dôvodov! Kľúčom k úspechu je uistiť sa, že dospievajúci je emocionálne a fyzicky dostatočne zrelý, aby podstúpil zvolený zákrok.

Chemické peelingy a liposukcia
Najčastejšie kozmetické procedúry v mladistvom veku, sú chemické peelingy a mikrodermabrázia na liečbu akné, laserová epilácia, operácie uší, zväčšenie pŕs a liposukcia, čiže odstránenie prebytočného telesného tuku.

Mladí muži si nechávajú zmenšovať "ženské" prsníky pri gynekomastii, zatiaľ čo mladým dievčatám prekáža nerovnomernosť a malé prsia.

Existuje mnoho dôvodov, prečo je plastická chirurgia stále viac uznávaná medzi všetkými vekovými kategóriami ľudí, od tínedžerov vyššie. Po prvé, chirurgia je dnes už bezpečná. Existuje len veľmi málo významných komplikácií.

V dnešnej dobe spoločnosť kladie veľký dôraz na fyzickú príťažlivosť a odmeňuje tých, ktorí sú štíhli, mladí a pekní! Žijeme v kultúre, ktorá kladie dôraz na hospodársku súťaž a legitimizuje medicínske „zlepšenia“ ako spôsob, ako získať konkurenčnú výhodu. Pokiaľ ide o mládež, súčasťou tejto výzvy je rozhodovanie o vhodných kandidátoch, ktorí môžu nielen využívať plastickú chirurgiu, ale tiež pochopiť svoje telesné obmedzenia.

Dospievajúci, ktorí sú povzbudzovaní k tomu, aby sa operovali od rodiny a priateľov, keď sami nemajú záujem, sú zlými kandidátmi na plastickú chirurgiu. Motivácia by mala prísť zvnútra. Musí to byť zo správnych dôvodov, nie preto, že mama a otec majú pocit, že je to niečo, čo by dieťa mohlo urobiť šťastnejším.

Niektoré postupy môžu byť nevhodné pre dospievajúcich

Pretože veľa tínedžérov stále rastie, liposukcia nemusíte byť pre detské telo ešte vhodná. Ešte sa nedokončilo ukladanie tukov. Zväčšenie prsníkov môže byť tiež nevhodné, pretože u dievčat nekončí fyzický vývin, keď dovŕšia plnoletosť. 

ALE! Veľmi veľké prsia môžu byť prekážkou pri športe. Ženy môže bolieť krk, chrbát, majú bolesti v ramenách. Zmenšenie prsníkov je vtedy uspokojujúca operácia, hoci dospievajúceho pacienta. Treba však mať na pamäti, že deti s menšími nedostatkami nie sú vhodnými kandidátmi na plastickú operáciu.

Čítajte aj: Ako si nadvihnúť prsia aj bez skalpela!

Autor: Emily

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Špunti"

Poradňa

Neprehliadnite