Sex s bruškom: Vieme, čo si ešte môžu tehuľky dovoliť

Sex s bruškom: Vieme, čo si ešte môžu tehuľky dovoliť

O tom, že sex v tehotenstve neškodí, dokonca je prospešný (ak nejde o rizikové tehotenstvo), vedia asi všetky tehuľky. No sex v tehotenstve má aj tak určité obmedzenia a je trochu či viac odlišný od toho „netehotenského“. Určité obmedzenia sa týkajú najmä milostných polôh.

Chráňte si bruško!
V prvom trimestri, teda prvých dvanásť týždňov gravidity, väčšine žien bruško veľmi nenarastie, a tak v podstate nie sú potrebné žiadne obmedzenia. Žena sa môže pokojne milovať aj v misionárskej polohe s mužom hore, pokiaľ jej to nie je nepríjemné alebo nezačne pociťovať tlak na rastúce bruško. Táto poloha však naozaj je vhodná len spočiatku, neskôr už nie.

V sede tvárou v tvár
Keď sa bruško zväčší, no nie je ešte príliš veľké, môže byť pre vás príjemná aj poloha v sede tvárou v tvár s partnerom. Táto poloha sa dá využiť aj s menšou obmenou, kedy si partnerovi na kolená sadnete chrbtom a vniká do vás odzadu. Takto sa môžete milovať aj vtedy, keď už bruško dosahuje svojich maximálnych rozmerov.

Poloha na boku
Neskôr, keď je už bruško väčšie, mnohým párom vyhovuje poloha, kedy žena leží na boku a muž je k nej pritisnutý odzadu. Vtedy bruško nepredstavuje prekážku. Nie všetkým ženám však takáto poloha vyhovuje (napríklad aj preto, že im chýba očný kontakt či možnosť dotýkať sa partnera).

Vieme, kedy tehuľka neznáša pohľad na seba do zrkadla

Žena hore

Ďalšou vhodnou polohou v tehotenstve je tá, kedy muž leží na chrbte a žena si na neho sadne. Takto môže žena kontrolovať hĺbku vniknutia, nechýba očný kontakt ani možnosť dotýkať sa navzájom.

Na kolenách
Niektorým ženám vyhovuje aj poloha na kolenách (na široko od seba), s rukami opretými napríklad o čelo postele, pričom muž vniká odzadu.

Len žiadne experimenty
Sex si teda možno užívať aj v tehotenstve. Iste, nie je to také ako za bežných okolností a obzvlášť ku koncu tehotenstva sa vám môže zdať, že je to skôr komická záležitosť (žena si neraz pripadá nemotorná, nájsť vhodnú polohu na milovanie je čoraz ťažšie), no nebojte sa, nepotrvá to večne.

Pri sexe v tehotenstve treba mať ale na mysli, že hoci je to dovolené a zvyčajne i prospešné, nie je to určite čas na sexuálne experimenty. Neskúšajte krkolomné polohy, ale voľte také, ktoré sú vám príjemné a ak by sa vám niečo nepozdávalo, bolo nepríjemné, okamžite to svojmu partnerovi povedzte.

Prečo sú sny tehuliek oveľa živšie a desivejšie?

Tehotenstvo tiež nie je obdobím na používanie rôznych sexuálnych pomôcok, nakoľko tehuľky sú náchylnejšie na infekcie a to by mohlo v najhoršom prípade ovplyvniť priebeh tehotenstva či nenarodené bábätko.

Autor: Lea

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Tehotenstvo"

Poradňa

Neprehliadnite