Sex ovplyvňuje kvalitu pôrodu

Sex ovplyvňuje kvalitu pôrodu

Ženy, ktoré majú pohlavný styk počas neskoršieho štádia tehotenstva často, na rozdiel od zdržanlivejších žien, rodia spontánne v 38. až 40 týždni a väčšinou nepotrebujú zmiernenie pôrodných bolestí. Tvrdí to nová malajská štúdia.

Doktor Peng Chiong Tan a jeho kolegovia v lekárskom časopise Obstetrics and Gynecology uvádzajú, že sa všeobecne verí, že súlož kontrakcie vyvoláva, ale výskumov, ktoré by potvrdili túto tóriu bolo publikovaných veľmi málo. Peng Chiong Tan pracoval na štúdii, ktorej hlavným zdrojom boli denníky.

Sexuálne denníky
Tieto záznamy boli vedené od začiatku 36. týždňa tehotenstva. Zmiernenie pôrodných bolestí nebolo robené ženám, ktoré rodili po ukončení 41. týždňa tehotenstva.

Denníky ukázali, že 116 (58%) žien malo priemerne štyrikrát pohlavný styk v neskoršom štádiu tehotenstva. Zmiernenie pôrodných bolestí požadovalo následkom predĺženého tehotenstva 25 žien.

Podľa výsledkov štúdiu 6,9 % sexuálne aktívnych žien nerodilo po 41. týždni v porovnaní s 29,8% pasívnych žien. I keď vedci zobrali do úvahy faktory, ako je etnikum, vzdelanie, povolanie, vnímanie bezpečného sexu a vek manžela, štúdia ukázala, že 90% žien malo pohlavný styk počas neskoršieho štádia tehotenstva a väčšina z nich rodila do 41. týždňa tehotenstva.

Takmer 100% sexuálne aktívnych žien v porovnaní so ženami, ktoré sex nepraktizovali, nepožadovalo zmiernenie pôrodných bolestí. Aj keď lekári pohlavný styk doporučujú ako prirodzený prostriedok pre zmiernenie pôrodných bolestí, pripomínajú, že v tehotenstve je nutná opatrnosť, pretože účinok pohlavného styku a orgazmu je podobný účinku záťažového oxytocínového testu.

Autor: Lea

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Tehotenstvo"

Poradňa

Neprehliadnite