Rozdelená rodina: Pracuje váš drahý v zahraničí?

Rozdelená rodina: Pracuje váš drahý v zahraničí?

Dnešné rodiny to majú často veľmi ťažké. V mnohých prípadoch musia čeliť situáciám, kedy muž odchádza pracovať do zahraničia, aby rodinu finančne zabezpečil. Situácia u nás veru nie je ľahká a takýchto „rozdelených“ rodín je pomerne veľa. O tom, že to nie je práve ideálne, asi netreba písať. Čo všetko takýto model života so sebou prináša?

Odcudzenie
Či si to priznáme alebo nie, keď partneri nie sú spolu a netrávia spoločne čas, postupne dochádza k odcudzeniu. Iste, dnes je možné komunikovať telefonicky, mailom a mnohými inými spôsobmi, nech sú partneri každý hoci na inom konci sveta. Ale osobný kontakt to nikdy nenahradí.

Odcudzenie sa netýka len partnerov samotných, ale aj otca a jeho detí, ak nejaké v rodine sú.
Keď sa z času na čas muž vráti nachvíľku domov, často to býva sprevádzané chaosom a nervozitou, lebo rodina si akosi zvykla na určitý systém fungovania, ktorý sa zrazu naruší. A potom si zasa rodina zvykne aj na prítomnosť muža a otca, no ten vzápätí opäť na nejakú dobu odchádza. Jednoducho, takéto fungovanie vydrží dlhodobo len poriadne silný vzťah.

Rozchody
Kvôli odlúčeniu naozaj dochádza aj k rozvodom. Odcudzenie, neraz i nevera na jednej či druhej strane (lebo milé slovo, objatie, osobné rozhovory jednoducho chýbajú a nenahradia ich ani moderné technológie) sú častými a vážnymi dôsledkami takéhoto fungovania.

Koľkokrát odpustiť klamárovi? Je šanca, že naozaj prestane klamať? 

Radšej iné možnosti
Ak vám na vzťahu a rodine záleží, radšej sa snažte vyhnúť tomu, aby váš drahý šiel pracovať niekde mimo. Možno vám to pomôže získať finančnú stabilitu, no riskujete iné veci, skutočné hodnoty. Nik vám totiž nevráti ten čas, napríklad ak sú deti malé a otec ich ani poriadne nevidí vyrastať.

Niekedy sú situácie ozaj vážne a odchod do zahraničia je jediným rozumným východiskom, aké rodina v danej chvíli vidí. Ak to treba, urobte to len ako krátkodobú záležitosť, prípadne sa po nejakom čase presťahujte za partnerom do zahraničia. Nech je dnešná doba akákoľvek, stále platí, že rodina by mala byť pohromade.

Keď sú deti, na ženu je toho veľa
Kým ešte vo vzťahu nie sú deti, môže to byť celé jednoduchšie aspoň o trošku. Ak však už prídu deti a muž pracuje takto mimo domu, je celá domácnosť i deti na nej. A to je veľmi náročné, navyše ak žene nemá kto pomôcť (babky, dedkovia a podobne).

Je to ťažké nielen fyzicky, ale aj psychicky. Aj z takýchto dôvodov dochádza čoraz častejšie k syndrómu vyhorenia u mamičiek, k nervovým zrúteniam a iným nepríjemným stavom. Žena potrebuje pri sebe muža nielen ako „nositeľa“ peňazí, ale aj ako oporu a pomoc. Keď žena musí chodiť okrem toho aj do práce, je to ešte náročnejšie.

Pokiaľ je to možné, nedovoľte, aby váš drahý odišiel pracovať do zahraničia. Radšej sa uskromniť, hľadať iné možnosti, ako potom ľutovať. V neposlednom rade sa často stáva, že muž plánuje ísť len na krátku dobu do zahraničia zarobiť na to či tamto, no z pár mesiacov sa stanú roky a o návrate domov akosi prestáva uvažovať.

Starí chlapi im nevoňajú! TIETO slávne ženy si ulovili sexi zajačikov! (FOTO)

Autor: Mária
Foto: Shutterstock

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa

Neprehliadnite