Romantika je nuda, vymeňte ju za divočinu!

Romantika je nuda, vymeňte ju za divočinu!

Sledujete pravidelne romantické seriály alebo si kupujete knihy od slávnych autoriek romantických románov? Podľa psychológov je jasný dôkaz toho, že vám chýba viac vzrušenia v posteli!

Je známe, že fáza najväčšej zamilovanosti vydrží dvojici len niekoľko prvých mesiacov. Romantické chvíle si páry vychutnávajú najviac v prvých dvoch rokoch spoločného života, potom sa často naplno prejaví rutina vo vzťahu.

A to môže postihnúť rovnako aj sexuálny život. Toto všetko sa zvyčajne u žien prejavuje väčšou túžbou po romantike, či už v podobe zamilovaných kníh alebo až gýčových seriálov. Podľa psychológov je to ich útek do spomienok na časy, keď ešte ich sexuálne potreby boli dostatočne uspokojované.

To, čo nepočujú a nedostávajú od partnera, prežívajú znova cez hrdinov a hrdinky romantických príbehov. Neraz však práve priveľa tejto „umelej" romantiky dokáže prehĺbiť nespokojnosť s vlastným životom či partnerom, čo vedie k hádkam a napätiu.

Nespokojnosť a nešťastie vedú k strate racionality, čím sa partnerské spolunažívanie ešte viac komplikuje. A pritom stačí tak málo, tvrdia odborníci. Doprajte si pár dotykov, vyznajte si navzájom lásku, venujte sa pár minút len sebe. Napomôže to nielen sexuálnemu životu, ale hlavne oživí vzťah.

Autor: Sisa

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite